Twitter Nedir? Görsel Twitter Rehberi

Sosyal

Twitter Nedir? Popülerliği gün geçtikçe artan Twitter‘ı basit bir şekilde tanımlamak gerekirse; microblog servisi twitter, 140 karakterlik mesaj ile sınırlı kalmak kaydıyla anlık olarak paylaşımda bulunabileceğiniz bir sosyal ağdır. Bir twitter hesabı edindikten sonra twitter hesabınıza aktardığınız 140 karakter boyutundaki twitter mesajları ile aslında Twitter’ın sorduğu “Şu anda ne yapıyorsun?” sorusuna cevap vermiş oluyorsunuz.

Twitter‘ın geldiği noktaya baktığımızda şu anda ne yapıyorsun sorusundan çok daha öte bir konumda olduğunu görebiliyoruz. 6 milyon kullanıcıyı bulan Twitter sosyal ağı, dünyada neler konuşulduğuna ve trendlerin ne olduğuna dair bizlere fikir verebilecek duruma geldi. Twitter arama motorları ile gerçek zamanlı arama hizmeti ortaya çıktıktan sonra ve her geçen gün anlık aramayı kullanan yeni servislerle Twitter büyümeye devam ediyor.

Twitter ile yapılabilecekleri sıralayacağımız elbette çok fazla madde olacaktır. Her zaman büyük resme bakmanın daha iyi olduğunu ve genel fikir verebileceğini düşünürsek, twitter ile yapılabileceklerin sıralandığı çok güzel bir görsel twitter rehberini paylaşmak istiyorum.

Yukarıdaki görsel twitter rehberi hem bireysel hem de kurumsal anlamda twitter servisinin yardımcı olabileceği unsurları çok güzel toparlamış. Kısaca ana başlıklara bakmak gerekirse Bilgi Paylaşımı, İnternet Trafiği, Müşteri Hizmetleri, İş Yönetimi ve tabii ki Sosyal Ağ.

Applicant.com üzerinde An Illustrated Guide To Using Twitter başlıklı yazıdan detaylara ve görsel twitter rehberinin büyük haline bakabilirsiniz.

Not: Türkçeleştirmesini yapmak isteyen olursa destek verebiliriz.

comments powered by Disqus