Twitter Resmi Fotoğraf Yükleme ve Fotoğraf Paylaşımı

Sosyal
Twitter Resmi Fotoğraf Yükleme ve Fotoğraf Paylaşımı

Twitter bildiğimiz üzere 140 karakter ile sınırlı kalmak kaydıyla tweet adı verilen kısa iletiler yoluyla sosyal paylaşımda bulunmayı sağlıyor. Hazırladığınız bir tweet içerisine kısa link, fotoğraf, video vb gibi multimedya öğelerini dış kanallardan ekleyebiliyorduk.

Twitter fotoğraf yükleme ve paylaşımı hizmetini resmi olarak duyurdu. Artık twitter üzerinden bir tweet oluşturduğunuz zaman fotoğraf ekleyebiliyor olacaksınız. Bunun için ayrı bir uygulamaya ihtiyaç duymadan küçük resim olarak ilgili tweete bağlanmış bir fotoğraf gözükecek.

Twitter bu hizmeti için PhotoBucket ile anlaşmış. Twitter’a yüklenen fotoğrafları host etme işini PhotoBucket üstlenecek. Fotoğraf eklemek aynı yeni bir tweet oluşturmak gibi basit bir işlemi gerektiriyor. Hazırladığınız yeni tweet ekranında sol altta göreceğiniz fotoğraf makinesi ikonuna tıklamanız ve bilgisayarınızdan seçeceğiniz bir fotoğrafı eklemeniz yeterli. Twitter’a istediğiniz boyutta fotoğraf veya görsel ekleyebiliyorsunuz. Limit ise fotoğraf başına 3MB.

Instagram’a Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

Şu an için twittera fotoğraf göndermeyi sağlayan flickr, yfrog, twitpic gibi servisler mevcut apileri üzerinden çalışmaya devam edecek gibi gözüküyor. Ancak twitter kendi uygulamasını devreye almakla ve PhotoBucket ile anlaşmakla en çok kullanılan hizmeti kendi bünyesinde oluşturmuş oldu.

Daha önce Murekkep.Org üzerinde farklı twitter fotoğraf yükleme servislerini tanıttığımız yazımıza ayrıca bakabilirsiniz. Twitter fotoğraf yükleme kolaylığı en çok Hilal Cebeci’ye @hilalcebeciii yarayacak gibi gözüküyor :)

Twitter Help Center : About Image Uploading on Twitter

comments powered by Disqus