Twitterbar : Daha Hızlı Tweetler için Firefox Eklentisi

Sosyal

Twitter hesabınıza twitter mesajı göndermek için birçok yol bulunuyor. Web üzerinden, kullandığınız mobil cihazlardan ya da hergün önünüzde açık olan internet tarayıcınızdan twitter için geliştirilmiş araçlar sayesinde tweetlerinizi hızlı bir şekilde gönderebiliyorsunuz.

Bir firefox eklentisi olan Twitterbar belki de twitter hesabınıza en hızlı şekilde mesajınızı gönderebilmenizi sağlayabilecek bir araç olarak yorumlanabilir. Arkadaşları olarak tabir edebileceğimiz Twitterfox{.broken_link} ve Twitbin{.broken_link} firefox eklentilerine göre Firefox 3 üzerinde durum veya gezinti çubuğuna yerleşmeden direkt olarak adres çubuğundan hizmet veriyor.

Twitterbar firefox eklentisini kurduktan sonra küçük bir “t” harfinin adres çubuğunda sağ kısımda belirdiğini göreceksiniz. Peki twitter hesabıma nasıl twitter mesajı göndereceğim? diye sorarsanız, Twitterbar, mesajınızı adres çubuğuna yazmanızı istiyor. Twitter’a göndermek istediğiniz mesajı yazarken kaç karakter kaldığını size gerçek zamanlı olarak iletiyor. Twitter için mesajınız sona erip göndermek istediğinizde, o anda gezmiş olduğunuz internet adresiyle beraber twitter hesabınıza gönderiyor.

Twitter nedir? Microblog servisi twitter, 140 karakterlik mesaj ile sınırlı kalmak kaydıyla anlık olarak paylaşımda bulunabileceğiniz bir sosyal ağdır. Mürekkep‘i twitter üzerinden takip edebilirsiniz.

comments powered by Disqus