Twitter’da Fotoğraf Paylaşımı : Pixim

Sosyal

Pix.im fotoğraflarınızı Twitter üzerinde paylaşmanızı sağlayan ücretsiz bir fotoğraf paylaşım servisidir. Twitter hesabınıza fotoğraf göndermek istediğinizde kullanabileceğiniz Pix.im fotoğraf paylaşım servisi, kolay ve hızlı bir şekilde Twitter hesabınıza fotoğraf yükleme işlemini gerçekleştirebiliyor.

Twitter’ın büyümesi ile bağlantılı olarak Twitter’a bağlı şekilde oluşan fotoğraf yükleme, fotoğraf paylaşım ve bu işlemleri Twitter hesabınıza tweet olarak gönderebilecek uygulamaların en popüleri bildiğimiz üzere Twitpic. Twitpic ile yapabileceğiniz hemen herşeyi Pix.im ile de gerçekleştirebiliyorsunuz.

Pix.im fotoğraf paylaşım servisi hakkında detaylara bakarsak öncelikle kullanıcı girişi için Twitter oAuth kullanıyor. Yani Twitter üzerinden yetkilendirme ile güvenli bir şekilde giriş yapıyorsunuz. Pix.im, fotoğraflarınızı kimlerin görmesini istiyorsanız bu şekilde ayarlama yapmanıza imkan sağlıyor. Fotoğraflarınızı herkesin görebileceği şekilde, sadece arkadaşlarınızın ya da twitter takipçilerinin görebileceği şekilde sınırlandırabiliyorsunuz. Yüklediğiniz fotoğraflara arkadaşlarınızı etiketlendirebiliyorsunuz.

Pix.im aynı zamanda yüklediğiniz fotoğraflar için görüntüleme istatistikleri sağlıyor. Kimlerin fotoğraflarınızı ziyaret ettiğini ve kaç kere görüntülendiğini izleyebiliyorsunuz. Ayrıca Twitter takipçileri ile paylaşmak üzere yüklediğiniz fotoğraflar için Pix.im tarafından kısa url veriliyor.

Twitpic{.broken_link} ile oldukça benzer özelliklere sahip olan Pix.im’in maalesef mobil desteği bulunmuyor. Twitpic yaygınlığı ve kullanıcı sayısının fazla olmasından dolayı Pix.im ya da bu şekilde Twitter üzerinde fotoğraf paylaşım imkanı veren servislere göre biraz daha ön planda gözüküyor.

Twitpic yazısında belirttiğimiz gibi Twitpic, coğrafi etiketleme ve mobil cihazlardan mail ile twitter hesabına fotoğraf gönderme özelliklerine sahip.

comments powered by Disqus