Twitter’da Son Nokta

Sosyal

Birşey yeni olarak çıkmaya görsün, günümüz teknolojisinde hemen yerini alıyor. Geliştiriliyor ve birçok farklı koldan takibi kolaylaştırılacak hale getiriliyor. Evet gene twitterdan bahsedeceğiz. Ama bu sefer bahsedeceğimiz twitter için üretilmiş uç nokta araçlar olacak.

Daha önce twitter nedir{.broken_link} ve ne gibi özelliklere sahiptir. Kısaca bahsetmiştik. WordPress ile Twitter kullanımını ve Twitter araçlarını{.broken_link} kısaca tanıtmıştık. Şimdi biraz daha uç örneklere değineceğiz.

Twitterverse : Twitter üzerine aktarılan yazılarda geçen kelimeleri tarıyor. Bunlardan sık ve yaygın kullanılanları alıyor. Web 2.0 stilinde sunuyor. Bir başka deyişle bunu bir etiket bulutuna dönüştürüyor.

Autotwit : Twitter’ı anlamsız buluyorsanız bunu daha da anlamsız bulacağınıza eminim. :) Twitter’a o an ne yaptığınızı söyleyecek zamanınız yok. Autotwit sayesinde o gün neler yapacağınıza dair kayıtları giriyorsunuz. Autotwit sizin için twittera gönderiyor.

Birkaç tane daha twitter örneği vermek gerekirse, Twitterholic ile twitter çılgınlığının ne boyutta olduğuna bakabilirsiniz. Google Maps ile takip etmek isterseniz Twittermap veya Twittervision’ı kullanabilirsiniz.

comments powered by Disqus