Twitterfall ile Gerçek Zamanlı Twitter Takibi

Sosyal

Twitterfall son gönderilmiş olan twitter mesajlarını takip etmek ve bu mesajlara göre hangi konuların önde olduğunu (trends) takip edebileceğiniz bir Twitter izleme sitesidir. Twitterfall üzerindeki güncellemeler yani twitter mesajlarının aktığı kısım neredeyse gerçek zamanlı gelmektedir.

Bildiğimiz üzere güncel konuları ve gelişen akımları takip etmek için Twitter üzerinde arama yapılabiliyor. Ancak bunun için Twitter arama sayfanızı devamlı yenile yapmak durumunda kalıyorsunuz. Twitter’ı sorgulama konusunda ise gene Twitterfall gerekli sorgulamayı kendi sunucusu üzerinden yapıyor. Yani sizin bilgisayarınızdan Twitter sunucusuna devamlı sorgu gönderilmesine gerek kalmadan Twitterfall bu işi kendi sunucusu üzerinden halledip sonuçları sizin karşınıza daha hızlı çıkarıyor.

Sol tarafta yer alan Trends bileşeni sorgular sonucu en çok bahsi geçen konuları ön plana çıkarıyor. Böylelikle popüler konuların ne olduğunu bir bakışta görebiliyorsunuz. Örneğin şu anda Google’ın Google Voice duyurusundan sonra Grandcentral ve Google Voice en çok bahsi geçen konular olarak gözüküyor.

Esas odaklandığımız ve yukarıda saydığımız konular dışında Twitterfall arayüzü ve kişiselleştirilebilme özelliği gerçekten güzel düşünülmüş. Twitterfall görünümü ve içeriğini farklı temalarla ve arama kriterleriyle değiştirebiliyorsunuz. Twitterfall twitleri süzgeçleme imkanı sağlarken, arama kriteri olarak coğrafi konum üzerinden arama yapmanıza da olanak sağlıyor.

Bu özelliklerinin yanısıra Twitterfall üzerinden twitter hesabınız ile giriş yapıp direkt mesaj atabiliyorsunuz. Cevap yazabiliyorsunuz. İstediğiniz twitter kullanıcısını takip edip, sevdiğiniz bir mesajı favorilerinize ekleyebiliyorsunuz. Atladığım varsa ayrıntılara Twitterfall üzerinden bakabilirsiniz.

Sonuç olarak eğer Twitter üzerinde arama yapacaksanız ve kafanızda oluşturduğunuz belirli arama kriterleri varsa ve twitterdaki son durumu görüp oluşan trendi takip etmek istiyorsanız Twitterfall bu konuda tam ihtiyacı karşılayacak şekilde bir hizmet veriyor.

comments powered by Disqus