Ubuntu 8.04 LTS Güncellendi

Masaüstü

Bildiğimiz üzere yeni Ubuntu 9.04 kod adı Jaunty Jackalope için üçüncü alfa sürüm duyurulmuştu. Bunun yanısıra dün itibariyle uzun dönem destekli (LTS) olarak bildiğimiz Ubuntu 8.04 için bir güncelleme duyuruldu. Uzun dönem destekli Ubuntu masaüstlerinde 3 yıl, sunucularda 5 yıla kadar Ubuntu desteğinin sağlandığı sürüm olarak biliniyor.

Ubuntu 8.04.2 LTS olarak duyurulan sürüm, içerisinde güncellenmiş sunucu ve masaüstü uygulamalarını barındırıyor ve ilk Ubuntu 8.04’ün duyurulmasından sonra oluşan 200 güncellemeyi içeriyor.

Ayrıca bu sürüm güncellenmiş medya kurulumlarını da içerdiği için yüklenmesinden sonra kullanıcıların çok az paketleri güncellemelerini sağlıyor. Ve son olarak geçen süreç içerisinde ortaya çıkmış güvenlik güncellemelerinin yapılmış ve hataların düzeltilmiş hali olarak düşünebiliriz.

Eğer uzun dönem destekli Ubuntu 8.04 kurulumu yapmak istiyorsanız başlangıç olarak 8.04.2 olarak geçen sürümden başlamanız tavsiye ediliyor. Son olarak uzun dönem desteği masaüstü kullanıcıları için Nisan 2011, sunuclar için Nisan 2013 yılına kadar veriliyor.

Ubuntu 8.04.2 Sürüm Duyurusu{.broken_link}

comments powered by Disqus