Ücretsiz Popüler 5 Android Oyunu

Mobil

Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarla mobil platformda, android market üzerinden birçok ücretsiz oyun ve uygulama indirilebilmektedir. Ücretsiz ve popüler android oyunları, android işletim sisteminde çalışan ve android market üzerinden en çok indirilmiş ve ücretsiz olarak adlandırabiliriz.

Android market içerisindeki ücretsiz birçok android uygulaması arasında oyunlara baktığımızda ratingi oldukça yüksek olan oyunlar gözümüze çarpıyor. Milyonlarca kez indirilen Angry Birds’ün yanısıra bağımlılık yaratabilecek şekilde kendini oynatan farklı oyunları görebiliyoruz. Android market üzerinden indirilebilen ücretsiz ve popüler 5 android oyununa bakalım.

Ücretsiz Popüler 5 Android Oyunu

  1. Angry Birds

Fizik tabanlı strateji oyunu angry birds, kızgın kuşları belli bir açıda atarak domuzları vurmaya çalışan ve gerçekten bağımlılık yaratan bir oyun. Her farklı angry birds versiyonu, iphone veya android olsa bile defalarca indirildi ve hep bir numara oldu.

  1. Fruit Ninja

Iphone üzerinde çok sevilen fruit ninja android işletim sisteminde de oynanabiliyor. Basit bir mantıkla çalışan fruit ninja ile meyveleri dilimlemek oldukça eğlenceli bir hale geliyor ve bağımlılık yapıyor.

  1. Solitaire

Çok fazla söze gerek yok aslında. Eskiden her şirket personelinin bilgisayarında arkaplanda mutlaka bulunurdu. Artık klasikleşmiş bir kart oyunu olan Solitaire her dönemde her platformda olduğu gibi android üzerinde de oldukça popüler.

  1. Bonsai Blast

Bildiğiniz iki renkli topun yanına üçüncüyü ve daha fazlasını getirme oyunu. Bonsai Blast gelen şeritteki topların yanına renge göre uygunları, ateş ederek gönderip, top halkasının çizgiyi geçmemesine göre çalışıyor. Nefis bir zaman öldürücü olan bonsai blast oyunu grafik olarak tatmin edici ve bağımlılık yaratan bir yapıya sahip.

  1. Toss It

Basketbol sevilen bir oyun. Genelde ev ortamında buruşturulmuş kağıtları çöp kutusuna basket atar gibi sokmayı severiz. Toss It burdan yola çıkarak farklı ortamlarda (oda, tekne vs..) çalışan vantilatörün estirdiği rüzgarın derecesini hesap ederek çöp kutusuna sokmaya çalıştığınız bir oyun. Basit ama zaman geçirgeci olarak nefis bir oyun.

comments powered by Disqus