Ünlülerin iGoogle Başlangıç Sayfaları : iGoogle Showcase

Google

Google arama motoru yerine başlangıç sayfası olarak igoogle kullanabileceğimizi biliyoruz. igoogle yani kişiselleştirilmiş google{.broken_link} olarak geçen başlangıç sayfası, gadget adı verilen bileşenlerle kendi tercihlerimize göre özelleştirdiğimiz açılış sayfasıdır.

iGoogle temalar ile güzelleştirilebildiği gibi birçok farklı bileşen (gadget) ile de takip ettiğiniz konularda ya da başlangıç sayfasında görmek istediğiniz unsurlara göre zenginleştirilebilmektedir. igoogle özünde kişiselleştirme ya da özelelştirme kavramını barındırdığı için herkesin igoogle sayfası farklılık gösterecek ve kendine ait olacaktır.

Google buradan yola çıkarak 30 ünlü insanın igoogle başlangıç sayfalarını yayınlamış. iGoogle Showcase adı altında yer alan sayfada, celebrity tabir edilen ünlü insanların küçük resimlerini bulabiliyorsunuz. iGoogle Showcase üzerinde yer alan ünlüler içerisinde internet üzerinde aktif olan müzisyenler, sinema oyuncuları, politikacılar vb.. gibi kişiler yer alıyor. Yani Ürdün kraliçesi Rania, sinema oyuncusu Demi Moore, tenis oyuncusu Andy Roddick gibi kişilerden oluşan bu 30 ünlü ile farklı bir sentez ortaya çıkarılmış.

Herhangi bir ünlünün üzerine tıkladığınızda, o kişinin igoogle başlangıç sayfasının önizleme resmini görebiliyorsunuz. Varsa kendi internet sitesi ya da twitter hesabına link bulunuyor. Hemen alt kısımda ilgili ünlü kişinin hangi gadgetları kullandığı ayrıntılarıyla aktarılıyor. Hepsinin yanında kendi igoogle sayfanıza eklemeniz için “ekleme” linki verilmiş. Tabi tek tek bileşenleri (gadgets) alabilmenin yanısıra ünlü kişinin igoogle başlangıç sayfasının aynısını kendinize adapte edebiliyorsunuz. Yani bir şekilde igoogle başlangıç sayfası klonlama diyebiliriz. Bunun içerisinde ilgili ünlünün kullandığı temada gösteriliyor.

Ünlülerin ilgi duydukları igoogle bileşenlerine, temalarına göz atmak ve bir nevi onların kullandıkları igoogle başlangıç sayfalarından ilham almak için igoogle showcase sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tour the homepages of your favorite celebrities

comments powered by Disqus