Uygun Fiyatlı Android Tablet PC Modeli HP Slate 7 Duyuruldu

Mobil
Uygun Fiyatlı Android Tablet PC Modeli HP Slate 7 Duyuruldu

Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi MWC 2013 içerisinde akıllı telefonların yanısıra tablet pc modellerine ilişkin de önemli duyurular yapılıyor. HP tarafından yapılan yeni bir tablet pc duyurusuna göre oldukça uygun fiyatlı android tablet pc, HP Slate 7 resmi olarak tanıtılmış oldu.

Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi yüklü olarak gelen HP Slate 7 tablet bilgisayar adından da anlaşılacağı üzerine 7-inç ekran boyutuna sahip bir tablet pc. Çift çekirdekli ARM işlemciye sahip HP Slate 7 tablet pc 1.6Ghz hızında çalışıyor. Arka kamerası 3 megapiksel olan ve önde görüntülü görüşme için VGA kamera ile gelen HP Slate 7 tablet pc özellikle giriş seviyesinde tercih edilebilecek bir model olarak karşımıza çıkıyor.

HP Slate 7 tablet pc ekran çözünürlüğü 1024 x 600 piksel ve 7-inç genişliğe sahip. 1GB RAM ile desteklenen işlemci yanısıra 8GB dahili depolamaya sahip tablet içerisinde Beats Audio ses teknolojisi entegre bir şekilde geliyor.

HP-slate-7

HP Slate 7 tablet pc üç farklı renk seçeneğiyle sunulacak. Nisan 2013 itibariyle Amerika’da başlayacak satışlar daha sonra hangi ülkelerde devam edecek henüz bilinmiyor. HP Slate 7 satış fiyatı ise $169 gibi listelenecek.

comments powered by Disqus