Kullanabileceğiniz En İyi VPN Programları

Masaüstü
Kullanabileceğiniz En İyi VPN Programları

Kelime anlamı İngilizce sanal özel ağ (virtual private network) şeklinde olan VPN protokolü sizi olmadığınız bir yerdeki fiziksel ağa uzaktan bağlar. Bugün kullanabileceğiniz en iyi VPN programları hakkında bilgiler aktaracağız.

VPN servislerini kullanarak farklı bir noktadaki başka bir ağdan internete bağlanırsınız. Böylelikle bulunduğunuz yerdeki internet yavaşlığından kurtulur ve aynı zamanda internette anonim bir şekilde gezinirsiniz.

Bu yazıda ise Kullanabileceğiniz En İyi VPN programları hakkında bilgiler veriyoruz. Şimdi detaylara geçelim.

En İyi VPN Programları

Zenmate

Kullanabileceğiniz En İyi VPN Programları - zenmate

VPN programları arasında en pratik çözümlerden birisi olan Zenmate hem tarayıcı eklentisi hem de bilgisayarınızda kullanabileceğiniz bir program olarak indirilebiliyor. Hatta son olarak Zenmate’in mobil uygulama olarak Android ve iOS platformlarında da yer aldığını belirtelim. Kullanıcı dostu olan bu VPN servisini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

TunnelBear

Kullanabileceğiniz En İyi VPN Programları - tunnelbear

VPN programları içerisinde bir diğer seçenek ise TunnelBear. Programın ücretsiz olan versiyonunda belli bir veri trafiği limiti mevcut. Ancak konu güvenlik olduğunda öne çıkan bu VPN servisi, özellikle sosyal medya girişlerinde kullanmanız için tavsiyemiz. Eğer belirli aralıklarla çok veri harcamadan VPN servislerine ihtiyaç duyuyorsanız o zaman TunnelBear kullanmayı düşünebilirsiniz. Aynı Zenmate gibi tüm platformlarda kullanılabilen TunnerBear’a bu adresten ulaşabilirsiniz.

Hotspot Shield VPN

hotstop

Hotspot Shield VPN progrmaı ile internet gizliliği ve güvenlik elde edebilir, engellenmiş internet sitelerine erişebilir ve daha da fazlasını yapabilirsiniz. VPN programları arasında bir diğer ücretsiz seçenek olan Hotspot, elite olarak reklamsız ve farklı alternatiflerle indirme imkanı da sunmaktadır. HotSpot VPN için diğer tüm detaylara buradan bakılabilir.

Opera VPN

opera

Opera VPN ile, reklamları engelleyebilir, sanal konumunuzu değiştirebilir ve sitelerin web’de sizi izlemesini önleyebilirsiniz. Web’deki tüm engelleri ücretsiz aşın sloganıyla çıkan Opera VPN programına buradan ulaşılabilir.

Türkiye’de son yıllarda internet sitelerine uygulanan erişime kapatılma kararları ile gündeme gelen protokol için piyasada birçok özelleşmiş çözümler bulmak mümkün. VPN programları kullanım açısından zor değildir. Kurduktan sonra bağlanmak istediğiniz bölgeyi seçmeniz yeterli olmaktadır. Bu sayede Türkiye’nin veya dünyanın farklı bir noktasından internete bağlanmış olursunuz.

comments powered by Disqus