Web 2.0 siteler dizini – Go2Web20

Sosyal

Web 2.0 İnternetin son yıllarda en büyük etkeniydi. Yıllın en çok kullanılan siteleri de Web 2.0 üzerine inşaa edilmiş sitelerdir. Bunlardan bir kaçı: Digg, last.fm, del.icio.us, Youtube,vs … Peki hiç merak ettiniz mi, kaç tane Web 2.0 sitesi var diye ? Belirli konular üzerine odaklanmış ve hepsi de etiketlenmiş bir Web 2.0 siteler dizini olsa güzel olurdu diye ? Hiç düşündünüz mü ? İşte burada Go2Web20 sitesi devreye giriyor. Kendini (The Complete Web 2.0 Directory) olarak tanımlayan bu site’de tanılmış tüm web 2.0 sitelerini görmek mümkün.

**Go2Web20′**de bol bol ajax kullanılmış, ve tablo halinde tüm sitelerin logoları ve isimleri mevcut. Logoların üzerine gelince size sitenin ismini gösteriyor. Üzerine tıkladıktan sonra, aşağıda kısa bir tanıtım yazısı, ne işe yaradığını, sitenin amaçlarını ve sitenin bağlantısı yer alıyor.

Sitenin en üst kısmında Select Tag yazan kısmından istediğini etiketleri seçebilirsiniz. İlk hali ile zaten siteyi gezmeniz sizin pek işinize yaramaz. Fakat mesela music etiketini seçerseniz, yaklaşık 50 tane Müzik üzerine kurulmuş Web 2.0 siteleri görürürsünüz.

Siteyi yakından gezmek için buyrun : Go2Web20

comments powered by Disqus