Web Sitesi Konum Değerini Ölçmek için 5 Online Araç

Teknoloji

Arama motoru optimizasyonu (SEO) ve google seo{.broken_link}, web sitesi olan ya da webmaster olarak çalışan kişiler için oldukça önemlidir. Google arama motoru optimizasyonu kısa ifadeyle google arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için gerçekleştirilen çabadır. Bir sitenin değerini belirlemek için aldığı hit sayısını, sayfa görüntülenme sayısını ölçen tracking araçlar dışında, alexa rank değeri, google pagerank değeri gibi web sayfasının belirli dizinlerdeki konumunu ve sıralamasını ölçen ve bu bilgileri getiren araçlar mevcuttur.

İnternet üzerinde size alexa rank, google pagerank, yahoo backlinks ve dmoz dizin kaydı bilgisini veren çeşitli siteler bulabilirsiniz. Hatta bu sitelerden bazıları web sitenizin aldığı değerlere göre bir ölçüm yaparak web sitenizin ne kadar para edebileceğini ve ne kadar reklam geliri elde edebileceği hakkında genel bir yorumda bile bulunabiliyorlar.

Web sitesi konum değerini ölçmek için 5 online araç toparlamaya çalıştık ve aşağıda ilgili sitelerin linklerini bulabilirsiniz. Web sitesi değer ölçümünde eğer bir sub-domain üzerinden yayın yapıyorsanız, genelde ana domain üzerinden verileri getiren servislere göre bu 5 online web aracını kullandığınızda sub-domain bilgilerini ana domain adresinden farklı olarak getirebiliyorlar.

Web Sitesi Konum Değerini Ölçmek için 5 Online Araç

  1. Website Worth
  2. Site Trail – Websie News and Analysis
  3. All About Site – Free Website Analyzer | SEO Tool |
  4. Website Shadow – Web Information Value | Calculator and Reviews
  5. Cube Stat – Website Value Calculator, Estimations and Information
comments powered by Disqus