Web’in Geleceğini Web O’ Wonder ile Tecrübe Edin

Teknoloji

Web’in geleceği nasıl olacak ve bizleri neler bekliyor? İnternet tarayıcılarının yeni versiyonlarındaki özelliklere bakarak bile görebildiğimiz yenilikleri bir demo şeklinde görmek istesek herhalde Mozilla’nın bir gösterim şeklinde açtığı Web O’(pen) Wonder sayfasına bakmamız gerekiyor.

Web’in mucizelerini Mozilla demo sayfasında şöyle aktarıyor. “Web’in HAYRETLER UYANDIRAN varlıklarını KEŞFEDİN! Tarayıcınızın konforu içinde FANTASTİK KEŞİFLERE tanık olun

HTML5, Video, Tasarım ve WebGL kategorilerinde çalışmaları barındıran ve gerçekten modern internetin olabilecek tüm örneklerini görebileceğiniz demoları izleyebilirsiniz.

Modern web teknolojilerini izleyebilmek ve demoları görebilmek için aynı şekilde modern bir internet tarayıcıya ihtiyacınız var. Bunun için Firefox 4 (RC) sürüm adayı ya da Google Chrome 10 yükleyebilirsiniz. WebGL destekleyen bu tarayıcı sürümleriyle WebGL etiketli demoları görüntüleyebiliyorsunuz.

Web O’ Wonder üzerindeki her bir demonun nasıl çalıştığını interaktif bir şekilde görebiliyorsunuz. Bunların içerisinde ilgili demolarda hangi teknolojilerin kullanıldığı ve bu demoları hazırlayanlarla yapılan video röportajları bulunuyor.

comments powered by Disqus