WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Sosyal
WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web ile mobil platformadan sonra bilgisayar ortamında da bu ücretsiz mesajlaşma uygulamasını kullanabiliyorsunuz. WhatsApp Web ile PC üzerinden konuşmak hem daha kolay hem daha kullanışlı. Şimdi WhatsApp Web nasıl kullanılır? bakalım.

Bildiğiniz üzere WhatsApp Web ile 2015 yılından itibaren tarayıcı yani WEB ve bilgisayar üzerinden mesajlaşma yapılabiliyor. Mobil platformdaki birçok işltem sistemi ile uyumlu olan bu sürüm Android, Windows Phone, iPhone kullanıcıları tarafından telefonlardaki WhatsApp ile uyumlu olarak kullanılabiliyor. Peki, WhatsApp Web nasıl kullanılır?

Bilgisayardan ve Web Üzerinden WhatsApp Web nasıl kullanılır?

WhatsApp Web’i kullanabilmeniz için bazı ihtiyaçları sağlamanız gerekiyor. Bunların başında elbetter kullandığınız akıllı telefon üzerinde WhatsApp uygulamasını indirmiş ve aktif bir şekilde kullanıyor olmanız gerekmektedir.

İlk şartı çoğu kullanıcının zaten yerine getirdiğini varsayıyoruz. Eğer hala indirmemişseniz, yüklemek için telefonunuzdan whatsapp.com/dl{.broken_link} adresini ziyaret edin.

Şimdi bilgisayarınızda ve internet tarayıcı üzerinden WhatsApp Web kullanabilmeniz için bilgisayarınızda Safari, Chrome, Opera veya Firefox tarayıcılarından birinin yüklü olması gerekiyor.

Ayrıca WhatsApp’ın Windows ve Mac sürümü mevcut. Mac OS X 10.9 ve daha üstü ya da Windows 8 üstü için hem 32 hem de 64 bit sürümleri yine yukarıdaki adresten indirilebilir. Bu arada hem tarayıcı hem de bilgisayar üzerinden WhatsApp Web kullanacaksanız, uygulamanın en güncel sürümünü mobil cihazınızda kullanmanız gerekiyor.

Tarayıcı üzerinden WhatsApp Web adresine gidin

Tarayıcınızı açın ve adres kısmında web.whatsapp.com sayfasına gidin. Karşınıza bir barkod yani QR kod çıkacak. Ardından akıllı telefonunuzda kullandığınız WhatsApp uygulamasını açın. WhatsApp ayarlar sekmesinden “WhatsApp Web” seçeneğine dokunun. Şimdi yapmanız gereken sadece telefonun kamerasını bilgisayar ekranına odaklayarak barkodu taratmak olacak. QR kodu tarattıktan sonra WhatsApp Web üzerinden mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

comments powered by Disqus