Windows 10’da Nasıl Yardım Alınır?

Masaüstü
Windows 10’da Nasıl Yardım Alınır?

Windows 10 nasıl yardım alınır? Microsoft’un geliştirdiği yapay zeka karakteri olan Cortana üzerinden karşılaşılan sorunlarla ilgili yardım alabileceğiniz özellikler bulunuyor. Şimdi Windows 10’da nasıl yardım alınır bakalım?

Microsoft’un işletim sistemi Windows 10 sık kullanılan sorunlara ilişkin**,** bir çok kullanıcıya teknik servise ihtiyaç duymadan çözümler üretebilecek şekilde tasarlanmış.

Windows 10 ile çeşitli şekillerde ihtiyaç duyduğunuzda teknik olarak yardım almanız mümkün. İsterseniz Microsoft yardım sayfası üzerinden sorunlar hakkında destek alabilir ya da geliştirilen yeni asistan ile Windows 10’da karşılaştığınız sorunlarla ilgili yardım alabilirsiniz. Peki, Windows 10 nasıl yardım alınır?

Windows 10 Nasıl Yardım Alınır

Evet** **yazının başında da belirttiğimiz gibi Cortana, **Windоws 10 **işletim sisteminde yer alan sizin kişisel yardımcınızdır. Bu yapay zeka sistemini bir nevi Apple’ın sesli asistanı Siri gibi düşünebilirsiniz. Kullanıcıların işlеrini kolaуlaştırmak ve en çok ilgilendiğiniz konulardan her zаmаn hаberdаr olmanızı sаğlаmаk іçіn bilgisayarda yüklüdür.

Windows 10 Nasıl Yardım Alınır

Bir asistan uygulaması olan Cortana’yı kullanara Windows 10 nasıl yardım alınır ve yapılması gerekenler nelerdir bakalım. Eğer bilgisayarınızda Windows 10 yüklü ise yardım için Cortana’da vardır.

Cortana şu an için Windows 10 yüklü olan her cihazda bulunuyor. Ancak Microsoft’un yardım için sunduğu bu asistan hizmetini kullanabilmeniz için belirli ayarlar yapmanız gerekiyor. Cortana için maalesef Türkçe dil seçeneği için henüz destek bulunmuyor. Bu yüzden ilk kullanım öncesinde Windows 10 yüklü bilgisayarınızın Bölge ve Dil Ayarları bölümünden dil seçeneğini ABD İngilizce yapmanız gerekiyor.

Windows 10 masaüstü işletim sisteminde dil seçeneğini İngilizce yaptıktan sonra ayarlar kısmından Cortana’yı aktif hale getirebilirsiniz. Sesli komut ile çalışan Cortana ile Windows 10 ile yaşadığınız sorunlar için kolayca destek alabilirsiniz.

Maalesef Türkçe dil desteği gelene kadar Windows 10 nasıl yardım alınır konusunda Cortana’yı İngilizce kullanmanız gerekiyor.

comments powered by Disqus