Windows 7 Görev Çubuğu İkonlarını Gruplayın : Bins

Google Masaüstü

Windows 7 görev çubuğu AERO ile beraber kimilerine göre kullanışlı, kimileri içinse (by) alışmakta zorluk yaratabiliyor. Windows 7 ile gelen en güzel özelliklerden bir tanesi, uygulamaların görev çubuğuna sabitlenebilmesi ve aynı şekilde hızlı erişim için büyük kolaylık sağlaması diyebiliriz.

Windows 7 görev çubuğunu organize etmek için uygulama bazında pin edebilme imkanınız bulunuyor. İnternet tarayıcılar için örnek vermek gerekirse Firefox için bir ikon, google chrome için ayrı bir ikon üzerinden açık uygulamaları takip edebilirsiniz. Windows 7 görev çubuğunda aynı işleve sahip uygulamaları tek bir grupta toplayıp daha organize bir şekilde yönetmek olabilir mi derseniz Bins ile bu mümkün.

Bins basit bir araç ve windows 7 görev çubuğu üzerindeki benzer uygulamaları gruplandırıp hem yerden tasarruf etmenizi hem de çalışan uygulamalara daha hızlı erişmenize olanak sağlıyor. Özellikle arkaplanda fazla sayıda uygulama açıksa ve görev çubuğunu kalabalık bir şekilde kullanıyorsanız, Bins benzer uygulamaları gruplayarak ve bu grup içerisinde pinleyerek size yardımcı oluyor.

Şu an beta sürecinde olan Bins için davetiye talebinde bulunup indirebiliyorsunuz. Beta olan sürümü ücretsiz olan Bins’in final sürümünün belli bir ücret karşılığı duyurulacağı belirtiliyor.

comments powered by Disqus