Windows 7 Görev Çubuğu Renk Değiştirici

Masaüstü

Windows 7 için bir tema yüklediğiniz zaman tema paketi içerisinde gelen özelliklere göre masaüstü arkaplanı, görev çubuğu renkleri ve pencere kenarları gibi birçok farklı alanda tema paketinin sağladığı renkler uygulanmaktadır. Windows 7 tema paketleri içerisinde bu renk kombinasyonunu gayet güzel işleyen windows 7 temaları olsa bile bazen tema renkleri sabit kalırken görev çubuğu rengini kontrasta uygun şekilde değiştirmek isteyebiliyorsunuz.

Windows 7 görev çubuğu renk değiştiricisi pencere rengine ve temayla gelen diğer alanlardaki renklere dokunmadan sadece görev çubuğunun rengini isteğinize göre değiştirmenizi sağlıyor. Örneğin daha açık bir renge sahip bir masaüstü arkaplanınız varken görev çubuğu da açık bir renkse, tüm temayı koyu bir renge çevirmeden sadece görev çubuğunun rengini koyulaştırabilirsiniz.

Bilgisayarınıza yükleme gerektirmeden çalışabilen Windows Vista/7 görev çubuğu renk değiştirici uygulamasını sadece kendi klasöründeki exe dosyasını çalıştırarak kullanabiliyorsunuz.

Windows Vista SP1 ve sonrası ile windows 7 işletim sistemlerinde çalışabilen Windows 7 görev çubuğu renk değiştirici en az 512M ram ile Microsoft .NET Framework 4.0 üstünü minimum gereksinim olarak istemektedir.

Windows 7 Taskbar Color Changer

comments powered by Disqus