Windows 7 Temalar Klasörünü Yedekleyin

Masaüstü

Windows 7 arayüzü ve masaüstünü güzelleştirmek ve zenginleştirmek için windows 7 tema paketleri (themepack) oldukça farklı ve etkin bir rol oynamaktadır. Windows 7 temaları arasında farklı dizaynlar, stiller görebilmekteyiz. Örnek olarak 14 Şubat sevgililer gününe özel windows 7 sevgililer günü teması ya da yakın zamanda yazdığımız windows 7 kış temaları, windows 7 yeni yıl temalarını sayabiliriz.

Windows 7 masaüstü arkaplanı, görev çubuğu renkleri, arayüz değişimi gibi birçok farklı unsuru barındıran windows 7 tema dosyaları, windows 7 yüklü bilgisayarınızda sizin kullanıcınıza bağlı olarak saklanmaktadır. Windows 7 yüklü bilgisayarınızda bulunan ve kullandığınız temaların saklandığı klasörü kolayca kopyalayıp, yedekleyebilirsiniz. Yedeklediğiniz windows 7 temalarını başka bir bilgisayara aktarabilir ya da windows 7 işletim sistemini tekrar kurmanız gerektiğinde geri yükleyebilirsiniz.

Windows 7 Temalar Klasörünü Yedekleyin

Windows 7 başlat simgesine tıklayıp arama kısmına aşağıdaki dizin uzantısını girin. Aşağıda kullanıcı adı olarak geçen yere windows 7 kurulumunda verdiğiniz kullanıcı adını ya da giriş yaptığınız kullanıcı adını girin.

C:\Users\kullanıcıadı\AppData\Local\Microsoft\Windows

Açılan windows gezgini penceresinde windows dizini altında Themes (Temalar) klasörünü göreceksiniz. Basit bir şekilde kopyalayıp herhangi bir taşınabilir harddiske aktarabilirsiniz ve ileride kullanmak üzere saklayabilirsiniz. İleride yedeklediğiniz windows 7 temalarını geri yüklemek istediğinizde yukarıdaki dizini çağırıp Themes klasörünü yapıştırmanız yeterli oalcaktır.

comments powered by Disqus