Windows 8 Başlangıç Ekranı Renk ve Arkaplan Değiştirme

Masaüstü
Windows 8 Başlangıç Ekranı Renk ve Arkaplan Değiştirme

Windows 8 ile gelen yeni başlangıç ekranı çok eğlenceli gözükmesine rağmen ilk başta biraz can sıkıcı olabilir. Metro arayüzüne alışmak kesinlikle zaman alıyor. Fakat Windows 8 kişiselleştirme seçeneklerini kullanarak bu yeni sisteme çok daha çabuk alışabilirsiniz. Bunun da en basit yolu tabi ki masaüstünüzü, bilgisayar ilk açıldığında karşınıza çıkan ekranı kendi zevklerinize göre düzenlemek. Bunun için yapabileceğiniz ilk ve en basit işlem Windows 8 arkaplan renklerini ve görünümünü değiştirmek.

Windows 8 Başlangıç Ekranı Renk Değiştirme

windows-8-settings

Settings Kısmı

Aldığınız tablet bilgisayar ya da bilgisayarınızın karşılama ekranı olan Windows 8 Metro arayüzünü kendinize göre düzenlediğinizde çok daha kullanışlı bir sistem olduğunu göreceksiniz. Görsel açıdan cihazınızı daha çekici kılmak adına yapabileceğiniz kişiselleştirme seçeneklerinden yalnızca bir tanesi bu. Windows 8 metro arkaplanı düzenlemek için öncelikle ya ekranınızın alt ya da yan kenarlarından birine farenizi götürüp “Charms” sekmesine ulaşmanız gerekiyor. Bunun için Windows + C kısa yolunu da kullanabilirsiniz.

*Tablet bilgisayar kullanıyorsanız ekranın sağından soluna doğru kaydırma hareketi yaparak da bu sekmeye ulaşabilirsiniz.

windows-8-settings-2

Ardından açılan sekmede önce Settings (Ayarlar) kısmına tıklayın ve ardından Change PC Settings (Bilgisayar Ayarlarını Değiştir) kısmına tıklayın. Personalize(Kişiselleştir) kısmına tıklayarak yeni sayfayı açın. Buradan sonra da son olarak Start screen (Başlangıç Penceresi) kısmına tıklayarak bilgisayarınızın renk şemasını, arka planını veya birçok özelliği değiştirebilirsiniz. Microsoft Windows 8 başlangıç penceresi için son derece çeşitli renkleri kullanıcılarına sunmuş. Artık Windows 8 cihazınızı en sevdiğiniz renklere ve desenlere bürüyebilirsiniz.

 

comments powered by Disqus