Windows 8 Denetim Masası Açma Yolları

Masaüstü
Windows 8 Denetim Masası Açma Yolları

Windows 8 yeni metro arayüzü, yeni dosya gezgini araçları ile son derece şık bir işletim sistemi oldu hiç şüphesiz. Fakat bu yenilikleri kullanmaya alışmak, öğrenmek haliyle zaman alıyor. En basit işlemleri yapmak bile bazen sabır sınavı halini alabiliyor. Bu yazımızda da sizin için Windows 8 Denetim Masası nasıl bulunur açıklamaya çalıştık. Özellikle bilgisayarımızın tüm ayarlarını yaptığımız işlem merkezi olan denetim masası Windows 8 ile kayıplara karışıyor. Aslında o kadar da kayıplara karışmadığını size anlatacağımız bu dört basit yöntemle fark edeceksiniz.

Windows 8 Denetim Masasına Erişme

Windows 8 Denetim Masası Nasıl Bulunur – Yol 1

Windows 8 size yeni bir iletişim çubuğu sunuyor. Masaüstünde sağ ya da üst tarafta bulunan bu çubuk üzerinden arama, paylaşım, başlat, cihazlar ve ayarlar kısmına ulaşabiliyorsunuz. Bu çubuğa erişmek için sadece Mouse’unuzu kenara ya da yukarı götürmeniz yeterli. Ardından göreceğiniz Search (Arama) kısmına tıklayıp açılan arama kısmına Control Panel (Denetim Masası)  yazarak aratırsanız ekranın solunda arama sonucu olarak Windows 8 Denetim Masası sonucunu gösterecektir.

windows-8-denetim-masası-1

Windows 8 Denetim Masası Nasıl Bulunur – Yol 2

Yine 1nci yolda bahsettiğimiz çubuk üzerinde bir de Ayarlar (Settings) sekmesi olduğundan bahsetmiştik. Buraya tıklayarak birçok seçeneği bir arada görebilirsiniz. Bunlardan biri de Control Panel (Denetim Masası).  Yani Ayarlar sekmesinden de kolayca Windows 8 denetim masası penceresini açabilirsiniz.
windows-8-denetim-masası-3

Windows 8 Denetim Masası Nasıl Bulunur – Yol 3

Windows Explorer biraz değişime uğrasa da Windows 8’de de aynı mantıkla çalışıyor. Size ihtiyacınız olabilecek her şeyi daha basit bir şekilde sunmayı hedefliyor. Bu yüzden Windows 8 arayüzü ile de aynı şekilde Denetim Masası’na ulaşabilirsiniz. Bilgisayar (Computer) kısmını açtığınızda yukarıda Open Control Panel (Denetim Masasını Aç)  kısmını görebilirsiniz.

windows-8-denetim-masası-2

Windows 8 Denetim Masası Nasıl Bulunur – Yol 4

Tüm anlattıklarımızın yanında Windows 8 Denetim Masası için izleyebileceğiniz en basit yol budur. Yalnızca Start ( Başlat)  butonun sağ tıklayarak açılan sekmelerden** Control Panel (Denetim Masası)** _ _seçeneğine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

windows-8-denetim-masası-4

Eğer sizin kullandığınız daha kolay bir Windows 8 Denetim Masası ulaşma yöntemi varsa ya da bizim anlattıklarımız arasında eklemek istedikleriniz varsa, yorumlarla bizi bilgilendirirseniz memnun oluruz.

 

comments powered by Disqus