Windows 8 İçin 3 Güzel Fotoğraf Düzenleme Programı

Masaüstü
Windows 8 İçin 3 Güzel Fotoğraf Düzenleme Programı

Windows 7 işletim sistemi çıktıktan bir süre sonra piyasada oldukça fazla fotoğraf düzenleme programı görmeye başladık. Bunlardan bazıları ücretsiz bazıları ise ücretli uygulamalar. Windows 8 ise yeni metro arayüzü ile bilgisayar ve tabletinizde uygulama kullanmanıza imkan sağlıyor. İster tablet ister bilgisayar kullanıyor olun fotoğraf düzenleme uygulamalarına mutlaka ihtiyaç duyacaksınız. Windows RT store’dan indireceğiniz metro uygulamalar dışında bir seçeneğiniz yok.

Windows store üzerinde fotoğraf düzenleme adına kullanılabilecek birçok uygulama varken bunların arasında kaybolmak istemiyorsanız sizin için en iyi üç fotoğraf düzenleme uygulamasını sizin için sıraladık. Bunları kullanışlılık, efekt kalitesi, bilgisayar ve tablet pc uyumuna göre sıraladık.

Fhotoroom

Eğer Windows Phone ile çalışan bir akıllı telefona sahipseniz Fhotoroom uygulaması size tanıdık gelecektir. Daha önce mobil versiyonuyla ödül kazanan fotoğraf düzenleme uygulaması Fhotoroom şimdi Windows 8 platformu için de çıktı. 80 civarında güçlü fotoğraf düzenleme seçeneği, fotoğraf efekti, ışık sızma efekti, instagram tarzı filtreler ve çerçeveler içeren programın kullanılması çok kolay. Çektiğiniz fotoğraflardaki gizli cevheri ortaya çıkarmak için kullanabileceğiniz “düzenleme fırçası” seçeneği ile renk yoğunluğu, pozlama ve yumuşaklık değerlerini değiştirebiliyorsunuz.

Fhotoroom

Üstelik uygulamanın harika bir avantajı olarak hem dokunma hem de Mouse ile çalışabiliyor Fhotoroom. Eğer daha geniş Windows 8 fotoğraf düzenleme seçeneklerine ve fotoğraf filtrelerine ihtiyacınız varsa PRO versiyona istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. Fhotoroom PRO’nun avantajı kırmızı göz giderme, lens düzeltme, gren azaltma, panaroma, kromatik doğrulama ve 5128×5128 piksel çözünürlüğe kadar olan büyük boyutlu fotoğrafları düzenleme yetkisine sahip olabilmeniz.

Photofunia

Photfunia aslında sitemizi takip edenlerin iyi bildiği bir isim. En beğenilen online fotoğraf efekt sitesi olmayı başaran Photofunia şimdi bu işi Windows 8 uygulaması ile bilgisayar ve tabletinize taşıyor. İçindeki bir sürü farklı fotoğraf efekti ve fotoğraf düzenleme seçeneği ile Photofunia size eğlence sunuyor. İsterseniz yüzünüzü hiç zorlanmadan farklı fotoğraflara montajlayabileceğiniz programın en büyük avantajı bedava olması. İçindeki 300 farklı instagram benzeri fotoğraf efekti eminiz istediğinizi de içeriyordur. Size kalan yalnızca fotoğrafı seçmek gerisini PhotoFunia halledecektir.

Photofunia

Fotor

Fotor da bir diğer “her şey dahil” Windows 8 Fotoğraf Düzenleme uygulaması. Gerçek Windows 8 kullanıcı deneyimini yansıtan seçenekleri ile Fotor favori uygulamanız olacak. Kullanabileceğiniz fotoğraf düzenleme seçeneklerini şöyle listeleyebiliriz; Temel Düzenleme, akıllı fotoğraf efektleri, çerçeveler, tek dokunuşla ayarlama, kolaj yapma, metin ekleme, tilt shift fotoğraf çekme , RAW formatı dönüştürücü. Tüm bu harika özellikleri tek bir uygulamada birleştiren Fotor fotoğrafa yazı ekleme konusunda da çok başarılı. İsterseniz sıfırdan bir metni fotoğrafınıza ekleyebilir isterseniz de hazır templateleri düzenleyebilirsiniz.

fotor
comments powered by Disqus