Windows 8 için Resmi Twitter Uygulaması Duyuruldu

Masaüstü
Windows 8 için Resmi Twitter Uygulaması Duyuruldu

Windows 8 için twitter uygulaması resmi olarak duyuruldu. Sosyal ağların belki de en popüler servislerinden birisi olan Twitter, milyonlarca kullanıcının 140 karakter ile anlık paylaşımları ile büyüyen bir sosyal ağ. iOS, Android ve Windows Phone gibi uygulama mağazalarında yerini alan Twitter’ın eksik olduğu tek platform Microsoft’un masaüstü ve tabletler için duyurduğu Windows 8 işletim sistemiydi. Windows 8 platformu ile bütünleşik bir şekilde sunulan uygulama Windows Mağazası üzerinden indirilebiliyor.

Windows 8 özelliklerini destekleyecek şekilde Windows 8’e özel ek özellikler sunan Twitter uygulaması, Twitter’ın tasarım, fonksiyon ve içerik özelliklerini Windows 8’in hızlı teknolojisiyle birleştiriyor. Özellikle Windows 8 sağ kenar çubuğundaki arama motoru ile Twitter mesajları içerisinde hızlı ve kolay arama imkanı sunan uygulama,

Windows 8 kullanıcılarının merakla beklediği Twitter uygulaması nihayet Windows Mağazası‘ndaki yerini aldı. Windows 8′e özel bazı özelliklerle birlikte gelen uygulama, kullanıcıların Windows 8′in sağ kenar çubuğu içinde ye alan arama motoru üzerinden Twitter aramalarını kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmesine olanak sağlıyor. Keşfet ve bağlan gibi Twitter’un üst kısmında gördüğümüz standart bağlantıların yer aldığı uygulama, kullanıcının Windows 8 üzerinde tek bir sütunda Twitter kullanabilmesine olanak sağlıyor.

windows-8-icin-twitter-uygulamasi

Geniş ekran kullanıcılarının kenarlarda bol beyaz alan görebileceği tek sütun Twitter kullanımı, diğer taraftan sonsuz aşağı kaydırma özelliğine sahip. Dokunmatik ekranlar için optimize edilmiş olan Windows 8 için twitter uygulamasının özelliklerini anlatan youtube videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Windows 8 için Resmi Twitter Uygulaması Tanıtım videosu

Windows 8 için Twitter indirin

comments powered by Disqus