Windows 8 ile Kolayca SkyDrive, Dropbox ve Google Drive Bulut Deponuza Bağlanın

Masaüstü
Windows 8 ile Kolayca SkyDrive, Dropbox ve Google Drive Bulut Deponuza Bağlanın

Bulut depolama yani “cloud storage” servisleri günümüzde oldukça popüler durumdalar. Artık harddiskler üzerinde ya da cebimizdeki flash bellekler ile taşıdığımız fotoğraflarımızı, videolarımızı ve her türlü veriyi internet üzerinde sağlanan bulut depolama servisleriyle yapabiliyoruz. Böylelikle internete bağlı olduğumuz her yerde bu verilere ulaşma ve bu verileri paylaşma imkanımız bulunuyor.

Bu popüler bulut depolama servisleri arasında SkyDrive, Dropbox ve Google Drive gibi ücretsiz depolama imkanı sağlayan cloud storage hizmetlerini sayabiliriz. Çoğumuzun bu bulut depolama servislerinde hesabımızın olduğunu varsayarsak, verilerimize ulaşma konusunda bir hesaptan diğerine gitme konusunda sıkıntı yaşayabiliriz.

Windows 8 işletim sistemi üzerinde 7GB ücretsiz depolama imkanı sağlayan SkyDrive olmak üzere, Dropbox ve Google Drive gibi bulut depolama servislerine bağlanarak tüm dosyalara tek bir yerden erişim imkanı veren bir uygulama mevcut. RainbowDrive Windows 8 uygulaması sayesinde tüm bulut hesaplarınıza bağlanıp dosya indirip, yükleyebilir, silebilir ya da istediğiniz bulut depolama servisinden dosyalarınızı paylaşabilirsiniz.

rainbowdrive-bulut-depolama

RainbowDrive Windows 8 uygulaması sadece cloud storage servislerine bağlanmanızı sağlamakla kalmayıp, oldukça kullanışlı arayüzü ile dosyalarınızı tek bir merkezden kontrol edebilmenizi sağlıyor. Hatta SkyDrive için iki ID bile kullansanız, bu iki ID ile tek bir noktadan bağlanabiliyorsunuz.

RainbowDrive Windows 8 uygulaması üzerinden SkyDrive, Dropbox ve Google Drive gibi ücretsiz depolama imkanı sağlayan bulut depolama sistemlerine tek bir yerden bağlandığınızda, dosyalarınızı sıralanmış ve kategorilenmiş bir şekilde görüntüleyebiliyorsunuz. Fotoğraflar, videolar, dökümanlar vs.. şeklinde sıralanan dosyalarınız arasında ayrıca arama yapabiliyorsunuz.

rainbowdrive-bulut-depolama-01

RainbowDrive Windows 8 Uygulama Özellikleri

  • Dropbox, Google Drive ve SkyDrive bulut depolama servisleriyle tam entegrasyon
  • Çoklu hesap girişi desteği ve her bulut hesabı için ayrı ayrı giriş imkanı
  • Bulut üzerinde dosya yükleme, indirme ve silme imkanı
  • Dosya tipine ve çeşidine göre otomatik kategorilendirme
  • Fotoğraf, video ve ses dosyalarını uygulamadan oynatma imkanı
  • Tüm bulut hesaplarınızda dosya ismiyle aratabilme imkanı

RainbowDrive windows 8 uygulaması eğer bulut depolama hesaplarınız için çoklu bir kullanım gerçekleştiriyorsanız ve Dropboz, SkyDrive ve Google Drive gibi bulut depolama servislerini kullanıyorsanız mutlaka kullanmanız gereken bir uygulama. Hatta şu an için Windows 8 üzerinden bulut hesaplarındaki dosyalara erişim için en iyi uygulama diyebiliriz. RainbowDrive uygulaması Windows 8 ve Windows RT için aşağıdaki linkten indirilebilir.

Windows Store – Rainbow Drive

comments powered by Disqus