Windows 8 Reklamları Yayında

Masaüstü
Windows 8 Reklamları Yayında

Microsoft en yeni işletim sistemi olan Windows 8 piyasaya çıkmadan önce elinden geldiğince çok insanı durumdan haberdar etmek için reklamlarını bugün Amerikan televizyonlarında yayınlatmaya başladı. Windows 8 belki de şirketin işletim sistemi anlayışında yaptığı en büyük değişiklikleri içerecek. Bu yeni işletim sistemiyle beraber Microsoft klasikleşmiş “başlat” butonundan kurtulup yepyeni kocaman ve renkli ikonlarla biz kullanıcıları rahat ve mutlu hissettirmeye çalışacak.

Windows_8_baslangic_ekran

Reklam filmi boyunca farklı Windows 8 özellikleri parça parça gösteriliyor ve 8 rakamının üzerinde özellikle duruyor. Hem mobil hem de masaüstü çözümleri gösterilen reklamın sonunda ekranda beliren cümle özellikle dikkat çekici; “ Windows Reimagined” (Windows Yeniden Hayal Edildi). Ardından da 26 Ekim 2012 tarihi görüntüye giriyor. Windows 8 Reklam

windows_8_logo1

Aslında Microsoft Windows 8 için şimdiden ön sipariş almaya başladı. Resmi olarak yayınlandığında, eski Windows işletim sisteminizi 40$ fiyatla Windows 8’e yükseltebileceksiniz. Eğer ben görmeden inanmam arkadaş diyorsanız da 70$ Windows 8 Pro fiyatı olarak sunulmuş. Microsoft sitesinden direkt olarak ya da Amazon, BestBuy, Staples ve Office Depot üzerinden de yeni Windows’u satın alabilirsiniz. Microsoft değişen pazar ve müşteri isteklerine ayak uydurmak için bu büyük değişime gitmek zorundaydı, iyi de oldu. Umarım eski Windows sürümlerindeki kararsızlık ve kısmen kullanışsızlık bu versiyonda çözülmüştür. Zira mobil teknolojilerin son derece hızlı bir şekilde yaygınlaşması ve bu konuda yapılan araştırmaların gösterdikleri masaüstü bilgisayarlar için geleceğin hiç de parlak olmadığını gösteriyor.

 

comments powered by Disqus