Windows 8 Teması ile “Klasik Windows” Görünümüne Dönme

Masaüstü
Windows 8 Teması ile “Klasik Windows” Görünümüne Dönme

Microsoft tarafından ilk çıkan Windows sürümlerinden beri kullanılan klasik Windows teması, son sürümlerle yeni Windows Aero temasına bırakmıştı. Özellikle eski Windows Classic temasını özleyen kullanıcılar için yeni bir tema bulmak tek çare oldu.

Eski klasik tema kullanıldığında düşük özelliklere sahip bilgisayarlarda Aero temasına kıyasla performansın yükseldiği biliniyordu. Üstelik taşınabilir bilgisayarlarda klasik temanın daha uzun süre bataryada kullanım sağladığı da biliniyor.

Şimdi Windows 8 metro arayüzüne alışamayanlar da bu temalar aracılığıyla bilgisayarlarını alıştıkları hale getirmeye çalışıyor. Ortada resmi bir klasik Windows teması bulunmamasına rağmen bir deviantart kullanıcısı Windows 8 için klasik Windows temasını oluşturmayı başarmış.

Windows 8 kullanan ve Windows Klasik temasını özleyenlerden biriyseniz yazımızda bu temayı ve nasıl yükleneceğini size gösterme çalışacağız.

Not: Bu Windows 8 temasını yüklerken 32-bit ve 64-bit versiyonlar için seçim yapmanız gerekior.

Windows 8 Tema Yükleme Rehberi

Adım 1:

İlk olarak Buraya Tıklayıp temayı indirin.

Adım 2:

Zip dosyasını açın ve “classic.theme” dosyasını çıkartın.

Adım 3:

Sıkıştırılmış dosyadan çıkan classic.theme tema dosyasını C**:/Windows/Resources/Ease of Access Themes** klasörüne taşıyın.

Windows-8-tema

Adım 4:

Windows 8 masaüstüne sağ tıklayarak “Kişiselleştirme / Personalization” penceresini açın.

Adım 5:

Bu sayfayı açtığınızda yukarıda High Contrast Themes / Yüksek Karşıtlık Temaları adında bir bölüm göreceksiniz. Bu bölümde Windows Classic Teması da olacak. Daha sonra üzerine tıklayıp uygula demeniz yeterli.

 

comments powered by Disqus