Windows için Program Güncellemelerini Bulun (Update Checker)

Google Masaüstü

Bilgisayarınızda kullandığınız programların güncel kalması hem güvenlik açıklarının kapatılması, hem de windows yüklü bilgisayarınızın performansını artırması açısından önemlidir. Windows bilgisayarınızda kurulu olan programların zaman içerisinde yeni versiyonlarının duyurulması farklılık gösterebilmektedir. Bir programın her yeni versiyonu çıktığında takip edip, indirip, kurmak gibi işlemleri yapmanız gerekmektedir.

Elbette Adobe gibi Google gibi her programın görev çubuğuna yerleşen ve yeni versiyonu çıktığında güncellenmesi gerektiğini bildiren bir çalışma sistemi olmadığından, el ile program güncellemesi yapmak yerine otomatik bir şekilde bu güncellemeleri yapmanız mümkün. Windows yüklü bilgisayarınızda kurulu programları tek bir yerden izleyip güncellemelerini takip edebileceğiniz “Update Checker” programı ile hızlıca güncellemeleri takip edebilirsiniz.

Update Checker bilgisayarınızı tarayarak yüklenmiş olan programları inceliyor, versiyon sorgulaması yaparak, kendi listesine alıyor. Sonra bu listeyi FileHippo.com sitesine gönderip ilgili programların yeni versiyonları var mı diye kontrol ediyor. Ardından bilgisayarınızda yüklü olan programların listesi güzel bir şekilde tarayıcı ekranında gösterilip, indirme linkleri veriliyor.

Sadece 200kb boyutunda olan Update Checker programı kısa sürede indirilebiliyor ve bilgisayarınızı taraması da bir o kadar kısa sürüyor. Program listesi gün geçtikçe genişleyen Update Checker programının çalışması için bilgisayarınızda Microsoft .NET Framework 2.0 ve üstü yüklü olması gerekiyor. Update Checker Windows’un Windows 7, Vista, XP, 2003, 2000, ME veya kaldıysa 98 sürümlerini destekliyor.

Filehippo Update Checker indirin.

comments powered by Disqus