Windows Phone 8 için 8 Mükemmel Kamera Uygulaması [Lensler]

Mobil
Windows Phone 8 için 8 Mükemmel Kamera Uygulaması [Lensler]

Microsoft tarafından duyurulan Windows Phone’un yeni ve son sürümü Windows Phone 8 hem beraberinde yeni özellikler ile geliyor hem de mevcut Windows Phone yapısına önemli iyileştirmeler ve geliştirmeler içeriyor. Windows Phone 8 ile gelen en önemli özelliklerin başında ise lensleri sayabiliriz. Windows Phone 8 kullanan akıllı telefonlarda görebileceğiniz “Lensler” aslında akıllı telefonunuzun kamerası ile çalışan birer kamera uygulamalarıdır. Lens isimli bu kamera uygulamaları basit bir şekilde akıllı telefonun kamerasının vizöründen bakar gibi birlikte çalışırlar.

Windows Phone 8 ile gelen kamera uygulamaları [Lenses], Instagram mobil uygulamadan alışık olduğunuz bir filtreyi ya da efekti fotoğrafa uygulayabilir ya da 3D panoramik bir görüntü yaratabilir. Yine efektWindows Phone 8 ile gelen bu özellik, akıllı telefonun kamerasıyla o kadar bütünleşik bir şekilde çalışır ki, siz fotoğrafı çektikten sonra uygulamadan çıksanız bile daha sonra aynı fotoğrafı düzenleyebileceğiniz şekilde kamera üzerinde durur.

Windows Phone 8 akıllı telefonunuzun kamerası ile kullanabileceğiniz lens uygulamalarını sizler için toparlamaya çalıştık. Aşağıdaki uygulamalardan bazıları sadece Windows Phone 8 kullanan Nokia Lumia akıllı telefonlarda çalışabilmektedir. Eğer bir Windows Phone 8 işletim sistemi yüklü akıllı telefonunuz var ve çektiğiniz fotoğrafları zenginleştirmek istiyorsanız aşağıdaki uygulamaları denemenizde fayda bulunuyor.

Windows Phone 8 için 8 Mükemmel Kamera Uygulaması [Lensler]

1. Smart Shoot (Sadece Nokia)

windows-phone-lensler

2. Panorama (Sadece Nokia)

panorama

3. Translator

Translator

4. CamWow

CamwowCamwow1

5. Handyscan

HandyscanHandyscan1

6. ReadyClick

Readyclick

7. Timelapse Pro

timelapse-video

8. Cinemagraph (Sadece Nokia)

Cinematograph
comments powered by Disqus