WolframTones ile Bilişimsel Evrende Müzik

Mobil

Wolframtones, Wolfram’ın bilişimsel evrenindeki programları baz alarak bunu gene kendi programı olan Mathematica ve belirli müzik teorilerinin algoritmalarını kullanarak çalışan bir melodi yaratma, dinleme ve indirme uygulamasıdır. “Müziğinizi bilişimsel evrende bulun” tanımıyla gördüğümüz Wolframtones, matematik ve bilimi kullanarak müzik yaratma, dinleme ve bu yaratılan melodileri indirme imkanı sunuyor.

Wolframtones’un nasıl çalıştığına dair detaylı bilgilere buradan bakılabilir. Wolframtones üzerinde klasik, dans, hip hop, jazz, piyano, rock, gitar, latin, blues ve dünya müzikleri gibi bir çok müzik türüne göre seçim yapmak mümkün olabiliyor. Rastgele gelen ya da melodisini beğendiğiniz müzik kod sayfasını kaydedebiliyorsunuz. Kaydetme işlemi, tarayıcınız üzerinde çerez (cookie) saklanarak gerçekleştiriliyor.

Eğer melodiyi indirmek isterseniz açılan pencerede midi dosyası olarak kendinize email atabilir ya da verilen seçeneklerden cep telefonu numaranızı girip telefonunuza melodi olarak gönderebilirsiniz. Cep telefonuna melodi gönderme işlemi wolframtones üzerinde ücretsiz geçiyor ama kullanılan şebekenin uygulayacağı ücret konusu not olarak düşülmüş.

comments powered by Disqus