WordPress 2.7 Yazar Yorumlarını Stillemek

Teknoloji

WordPress 2.7 yükseltmesinden sonra comments.php dosyasındaki değişkiliklere göz atmaya devam ediyoruz. Ana değişiklikler açısından WordPress 2.7 Tema için Değişiklikler, Yorumların Düzenlenmesi başlığı altında yeni yorum düzeninden ve değişikliklerin nasıl olduğundan bahsetmiştik. Şimdi ise blog üzerinde yazıyı yazan (author) kişinin yorumda bulunması durumunda yazar yorumlarının farklı şekilde gösterilmesi için neler yapılması gerektiğini anlatacağız.

Wordpress 2.7 Yorum Düzeni değişiminde yeni fonksiyon olan ve birçok görevi üstlenen wp_list_comments() ‘den ve altyapının ne şekilde değiştiğinden bahsetmiştik. Aslında burada gene wp_list_comments() fonksiyonundan kaynaklanan bir durum var. Eğer yazının yazarı tarafından yorum yapılmışsa wordpress otomatik olarak “bypostauthor” sınıfını “li” etiketi etrafına yerleştiriyor. Böyle olunca temanız için daha önce kullandığınız css stili geçersiz duruma geliyor. Muhtemelen li.author olan css sınıfı li.bypostauthor olarak değişiyor.

Mürekkep üzerinde örnek olarak denediğim stil aşağıdaki gibi kırmızı çerçeveyle belirtilmiş yazar yorumları şeklindedir. Bunu bir örnek olarak düşünürsek, ilgili sınıfı kullanarak istediğiniz stili uygulayabilirsiniz.

[code=’css’]
ol.commentlist li.bypostauthor { border: 3px solid #CC0033; }
[/code]

Aynı zamanda wordpress, 2.7 ile kayıtlı kullanıcıların yorumlarınıda ayrıca stilleyebilmenizi sağlıyor. Bunun içinde li.byuser sınıfını kullanabilirsiniz.

[code=’css’]
ol.commentlist li.byuser { Buraya Css geliyor. }
[/code]

comments powered by Disqus