WordPress 2.7.1?

Teknoloji

Başlık sizi yanıltmasın. Yeni bir WordPress sürümü ya da onunla ilgili bir haberi çağrıştırıyor kabul ediyorum. Aslında amacım hem WordPress 2.7 Yönetim Paneli Değişikliklerine eklenen Quickpress kısmını kullanmak (bu zamana kadar nasip olmadı) hem de bugün WordPress ile ilgili dikkatimi çeken bir durumu paylaşmak yönündeydi.

WordPress geçmişine baktığımız zaman her yeni sürümden sonra bir güvenlik güncelleştirmesi geldiğini görmüşüzdür. WordPress 2.7’nin Duyurulması’ndan sonra yaklaşık iki ay kadar bir süre geçti ve WordPress 2.7.x şeklinde beklenen böyle bir sürüm henüz görünürde yok. Bu da aslında bana göre WordPress 2.7‘nin duyurulmadan önce ne kadar iyi test edildiğini ve itinayla oluşturulduğuna işaret ediyor.

Genelde birçoğumuz biliyoruz ki her teknolojik gelişmenin ilk duyurulması esnasında heyecana kapılmayıp biraz beklemek doğrudur. Bu görüşü alışkanlık olarak WordPress sürümleri için de taşıyoruz. Çünkü öncesinde bildiğimiz üzere her ana sürümün sonrasında bir güvenlik duyurusu yapılıyordu.

Eğer günlüğünüzde WordPress kullanıyorsanız ve 2.7 sürüm için tereddütleriniz varsa WordPress 2.7’nin kararlı olduğunu düşünmemek için bir neden göremiyorum.

Son olarak Quickpress’i kullanıyor musunuz? Ya da kullanışlı buluyor musunuz?

comments powered by Disqus