WordPress 2.8 “Baker” Duyuruldu

Teknoloji

WordPress’in yeni sürümü wordpress 2.8 duyuruldu. WordPress 2.8 final sürümün kod adı “Baker“. Birkaç gün önce final öncesi sürüm adayı olarak duyurulan wordpress 2.8 rc1{.broken_link} sonrasında neredeyse hazır hale gelen wordpress 2.8 şu an için indirilebilir durumda gözüküyor.

WordPress 2.7 ile beraber tanıştığımız yeniliklerin üzerine wordpress 2.8 ile gelen yenilikler mevcut. Kısaca değinmek gerekirse, yönetim panelinden tema yönetimi ve tema kurulumu, codepress kullanılarak kodların renklendirilmesi ve satır numaralarının eklenmesi gibi yeni eklenen özellikleri sayabiliriz. WordPress 2.8 ile wordpress tema dizininden seçeceğiniz bir temayı tek tıklama ile kurabiliyorsunuz. Özellikle tema ve bileşenler konusunda wordpress 2.8 ile beraber gelen düzenlemelerin yanısıra 790 hatanın giderildiği ve bir önceki sürüm olan wordpress 2.7’e göre daha hızlı olduğu aktarılıyor.

WordPress ekibi tarafından hazırlanan ve wordpress 2.8 yeniliklerinin anlatıldığı videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

Blogunuzu wordpress 2.8 sürüme yükseltmek için yönetim paneli ekranınızda yükseltme linkini görmemişseniz wordpress 2.8 indirip yükseltme işlemini manuel olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ya da biraz bekleyip otomatik yükseltmeyi kullanabilirsiniz.

comments powered by Disqus