Yahoo Resim Arama Yenilendi

Google

Yahoo, resim arama (image search) sayfasında yeni arayüzünü duyurdu. Yahoo resim arama üzerinde yapılan değişikliklerin başında resim önizlemesi geliyor. Yahoo üzerinden resim arama kısmına girdiğinizde (images.search.yahoo.com) resim aramak için bir kriter belirleyip aramanızı gerçekleştiriyorsunuz. Gelen arama sonuçlarında çıkan küçük resimlerin üzerine tıkladığınızda artık üst kısımda bir önizleme ekranı sizi karşılıyor.

Resim önizleme ekranında resmin boyutu, kaynağı ve yasal durumuyla ilgili açıklamalar yer alıyor. Alt kısımda ise resmin kaynağı olan web sayfasının açıldığını görebiliyorsunuz. Üst kısıma eklenen resim önizlemesine döndüğümüzde arama sonuçlarınızı devam ettirebilmeniz için yaptığınız resim aramasına istinaden gelen daha fazla sonuçlar gene ilk sayfadaki küçük resim boyutunda sıralanıyor. Daha fazla sonuç kısmının altında ise bu resim aramasını gerçekleştirenler aynı zamanda bu aramaları da yaptılar şeklinde küçük resimler ve altında gerçekleştirilen arama sorgularının yer aldığı bölümü görebiliyorsunuz.

Yahoo! Image Search new preview page

Yahoo görsellerde yapacağınız görsel aramaları için süzgeç (filter) uygulayabiliyorsunuz. Böylelikle aradığınız görselin boyutunu, rengini ve Flickr üzerindeki resimlerle ilişkili olup olamaması gerektiğini belirleyip aramalarınızı belirli sınırlar ile şekillendirebiliyorsunuz.

Image Search Preview Page Overhaul

comments powered by Disqus