Yeni Bir Canon EOS 1D Gövde 2014 Başında Gelebilir

Fotoğraf
Yeni Bir Canon EOS 1D Gövde 2014 Başında Gelebilir

Canon için dedikodu kazanı kaynamaya devam ediyor. Canon EOS gövdeler için bu sefer oldukça uzun vadeli bir tahmini aktarmak istiyoruz. Canon’un üst seviye profesyonel dijital SLR fotoğraf makinesi olarak yeni bir Canon EOS 1D gövdenin 2014 yılının hemen başında duyurulabileceği dedikodusu ortaya atıldı. Canon Rumors ve Northlight Images kaynaklı haber detayında ise Canon’un yüksek megapikselli bir sensor ile 2013 sonu 2014 başı gibi Canon EOS 1D gövdeyi duyurabileceğini belirtiyor.

Biz de Canon tarafındaki bu gelişmeleri ve Canon’un 2013 yılı fotoğraf makinesi ve lens duyurularını{.broken_link} dikkate alarak yorumlamak istiyoruz. Şu ana kadar gözüken o ki Canon tarafında bu sene duyurulması beklenen 3 yeni APS-C dijital SLR fotoğraf makinesi ve 4 yeni EF ve EF-S lens bulunuyor. Özellikle Nikon’un 2012 yılındaki tam kare formattaki yeni ve özellikle Nikon D600, Nikon D800 gibi yüksek megapiksel sayılarıyla gerçekleştirdiği duyurular, açıkçası Canon’un orta ve üst seviye DSLR dizilişinde bu önemli kameralar açısından biraz geride kaldığını gösteriyor.

Canon EOS 1D gövdenin 2014 yılı başında duyurusunun olma ihtimalini ortaya atan dedikodunun bir diğer tutarlı tarafı ise bize göre Canon’un resmi olarak EOS 1Ds Mark III tam kare fotoğraf makinesini emekli edeli 1 seneyi geçmiş olması ve şu anda DSLR gövde dizilişinde yüksek megapiksel sensor içeren kamera olarak elinde sadece Canon EOS 5D Mark III kalması gözüküyor.

canon-eos-1dc

Nikon’un 2013 yılında Nikon D4x olarak telaffuz edilen yüksek megapiksel değerleriyle bir gövde duyurması ihtimaline karşılık, özellikle 2013 sonbaharında duyurulması beklenen Nikon D4x sonrası, uzun zamandır üzerinde çalıştığı yüksek megapikselli hatta 40 megapiksel üzeri şeklinde beklenen djital SLR gövdeyi duyurabileceği ve bunun Canon EOS 1D olması bekleniyor.

comments powered by Disqus