Yeni Bir Ucuz iPhone Haberi Daha

Mobil
Yeni Bir Ucuz iPhone Haberi Daha

Digitimes.com’un haberine göre Apple 2013 yılının ikinci yarısı için daha uygun fiyatlı yeni bir iPhone çıkarma niyeinde. Özellikle Çin gibi büyümekte olan pazarları hedefleyecek olan bu yeni iPhone daha büyük bir ekran ve yeni bir tasarımla raflardaki yerini alacak. Digitimes haberinde;

“Tedarikçi firmaların sızdırdığı bilgiye göre Apple Çin gibi büyüyen akıllı telefon pazarları için yeni ve daha ucuz iPhone üretecek. 2013 yılının ikinci yarısında piyasada göreceğimiz bu yeni iPhone’un özellikleri arasında daha büyük bir ekran, muhtemelen üst düzey telefonlarla yarışabilmek adına (2013 yılının olmazsa olmazı) 5 inç HD çözünürlüklü olacaktır. Ayrıca bu ucuz iPhone modeli yeni bir tasarıma sahip olacak.”

ucuz-iphone

Zaten neredeyse ilk iPhone çıktığından bu yana ucuz iPhone modelleri hakkında dedikodular bitmek tükenmek bilmiyordu. Bu dedikodunun tek farkı öncekilerde maliyeti düşürmek amaçlı küçültülecek bir “iPhone nano” fikrinden bahsediliyordu. Bu hafta içinde analist Brian White Apple’ın değişik boyutlarda iPhone üreteceğini iddia etmişti. Muhtemelen daha büyük ekran boyutuyla yeni bir iPhone modeliyle 2013’te tanışacağız ancak fiyat konusunda şimdilik sessiz kalıp beklemek en doğrusu.

comments powered by Disqus