Yeni dizi: Heroes

Kültür Yaşam

Lost dizisi ile başlayan dizi merakıma şimdi bir yenisi eklendi. Adı da Heroes, henüz yeni olmasına rağmen çok keyfili olacağını söylüyorlar. İlk önce heroes kelimesini 22dakika.org’da görmüştüm. Meraklandırmadı değil. Ayrıca Lost izlediğimi bildiğim bir arkadaş da bunu tavsiye etti. Yeni başladı, ve güzel diyorlarmış, istersen bir izle demişti.

Dizi şu an 1 sezonun 5 bölüme ulaşmış. Kısaca anlatmak gerekiyorsa. 22dakika.org‘dan alıntı:

Ilk dizimiz, nbc’nin önümüzdeki sezonda en iddialı dizilerinden biri; heroes. dizinin yukarıdaki imajına bakarsanız, oldukça büyük bir lost benzerliği göreceksiniz. aslında konunun filan ilgisi yok ama sanırım çağrışım açısından böyle bir strateji izlemek istemişler. adeta shannon ve sayid bile var cast de [ayrıca sol köşedeki “çinli harry potter” a da dikkat çekmek istiyorum]

Gelelim dizinin konusuna. Dizimiz, dünyanın farklı yerlerinde, yavaş yavaş kendilerindeki potansiyeli keşfetmeye başlayan bir grup insanla ilgili. Japonya’da bir ofis çalışanı, teleport olabildiğini keşfediyor. New York’da, geleceği boyayabilen bir ressam, los angeles’ta da diğer insanların düşüncelerini okuyabilen bir polis yine bu grup insandan. tahminim zamanla bu süper güçlü grup, kahraman bir tavırla insanlığın iyiliği için savaşacak.

Konusu itibariyle, X-men’i andırması hoşuma gitti. Bir film değil de dizi olması da X-men sevenleri sevindiriyor haliyle.Dizideki oyuncular da birbiri ile bağlantılı aynen Lost`daki gibi. İçin içinde bilim-kurgu öğeleri de var. Henüz seyretmedim, ama en kısa zamanda başlayacağım. Bakalım, görelim nasıl gelişecek.

comments powered by Disqus