Yeni Firefox 3.5 Logo, Icon, Favicon, PSD

Google

Firefox 3.5 RC1{.broken_link} duyurulduğu zaman belki dikkatinizi çekmemiştir. Firefox’un bildiğimiz logosu küçük bir değişikliğe uğradı. Biraz daha 3 boyutlu ve tilkinin sardığı dünyanın aydınlandığını görebildiğimiz Firefox 3.5 logosu yeni sürüm olan firefox 3.5 ile beraber kullanılacak.

Firefox 3.5 beta ve yeni duyurulan firefox 3.5 rc1’den sonra Firefox 3.5 için çıkış tarihi bu ayın sonlarına doğru, muhtemelen önümüzdeki hafta gibi düşünülüyor. Geçtiğimiz haftalar içerisinde Mozilla’nın üzerinde çalıştığı ve Firefox 3.5 ile kullanılmaya başlanacak yeni firefox logosu da nihayet son halini buldu.

Firefox 3.5’un yeni logosu, ikonu daha önceki firefox sürümlerinde kullanılanlar ile oldukça benzer, sadece birkaç değişiklik yapılmış. Göz ile görülebilen değişikliklerden en önemlisi dünyanın biraz daha açıldığı ve aydınlandığı yönünde. Ben bunu Firefox’un artan kullanım oranına ve yavaş yavaş dünyada herkesin kullandığı bir duruma yaklaşıldığının işareti olarak yorumladım. Onun dışında tilkinin sırtı ve kuyruk kısmında daha belirgin çizgiler göze çarpıyor.

image source : mozillalinks
Yeni Firefox 3.5 logosunu beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz ve Firefox 3.5 ile kullanılacak bu yeni logoyu edinmek isterseniz çeşitli biçimlerde indirebiliyorsunuz. Firefox 3.5 yeni logo tasarımı OSX icon, PSD, favicon ve diğer çeşitli biçimlerde kullanılabilir durumda.

Gölgeli veya gölgesiz olarak indirebileceğiniz firefox 3.5 yeni logosunun duyurusunun yapıldığı The New Firefox Icon yazısına bakabilirsiniz. Firefox 3.5 logo dosyaları aynı zamanda mozilla wiki üzerinde de bulunuyor.

comments powered by Disqus