Yeni Gmail Özelliği Alıcılar için Öneriler

Google

Gmail eposta servisine yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Gmail labs tarafından yapılan bu eklemelerden sonuncusu ise yeni eposta yazarken kime kısmına eklemek için önerilerde bulunma özelliği dün itibariyle Gmail içerisine eklendi.

Gmail labs, email gönderme ve alma işleminden çok daha fazlası haline getirdiği Gmail içerisine eklediği bu yeni özellik ile göndermek istediğiniz eposta için alıcılar kısmına eklemeyi unuttuğunuz bir kişi olabilme ihtimaline karşı bu kişileri yeni eposta oluşturma ekranında size öneri olarak sunuyor.

Bu yeni gmail özelliği sizin sıkça yazıştığınız arkadaş grubu, aileniz ya da iş arkadaşlarınız gibi oluşturduğunuz mail grubu olması durumunda fazlasıyla işe yarıyor. Örneğin düzenli sıklıkta üç kişiye email gönderiyorsanız ve bu kişiler anneniz, babanız ve kardeşiniz ise yeni eposta ekranında alıcıları oluştururken anne ve babanızı girdikten sonra artık alıcı önerisi olarak kardeşinizin de ismini sağ tarafta görebileceksiniz. Bunun için en azından iki alıcı ismi girmeniz yeterli oluyor.

Gmail daha fazla alıcı için öneriler “Suggest more recipients” özelliği labs (laboratuarlar) içerisinden aktif edilerek kullanabilir özelliğe sahip olduğundan ilk etapta mail yazma ekranında alıcı önerilerini göremeyebilirsiniz. Aktif etmek için Gmail hesabınızda, ayarlar kısmından laboratuarlar sekmesine girdiğinizde (Suggest more recipients) “Daha fazla alıcı öner” bölümünü etkinleştir diyerek aktifleştirmeniz gerekiyor. Akabinde Gmail’da daha fazla alıcı için öneriler özelliğini eklemiş ve kullanabilir hale getirebiliyorsunuz.

New in Labs: Suggest more recipients

comments powered by Disqus