Yeni iPad – Apple iPad 3 Özellikleri ve Fiyatı

Mobil
Yeni iPad – Apple iPad 3 Özellikleri ve Fiyatı

Apple sonunda 3. nesil olarak adlandırılan yeni iPad tanıtımını yaptı. iPad 3 olarak beklenen ama Apple’ın numaralandırma olarak iPad 3 telaffuz etmeden duyurusunu yaptığı yeni iPad modeli, beklenildiği gibi 07 Mart 2012 tarihinde duyurulmuş oldu. Apple tarafından “New iPad” olarak lanse edilen ve tablet pc olarak 3. jenerasyon iPad olarak adlandırılan yeni iPad ile beraber başta retina ekran teknolojisi ve yüksek çözünürlük olmak üzere insan gözünün görebileceği en parlak ve heyecan verici netlikte bir görsellik ile karşılaşıyoruz. 3. nesil yeni iPad modelinin işletim sistemi ise iPhone 4S tarafında da beklenen ve 4G LTE desteği sunan iOS 5.1 oldu.

iOS 5 ile Gelen Yeni Özelliklerin Tüm Listesi

iPad 2’den dört kat daha fazla piksel. Keskin metinler ve çok daha zengin renkler. Retina ekran teknolojisi iPad ile olan ekran deneyiminizi tamamen dönüştürüyor. Herşeyin inanılmaz derecede gerçekçi gözüktüğü bir ekran teknolojisi olan Retina Display, mükemmel detayları ekranda kolayca yakalamanızı sağlıyor. Apple yeni iPad içerisine eklediği retina ekran için “bir mobil cihaz üzerinde bugüne kadar yapılmış en iyi ekran” yorumunu yapıyor. Detayları ve iPad 2 ekranı ile karşılaştırması için new iPad features sayfasına mutlaka bakmanızı tavsiye ederiz.

Yeni iPad, Apple’ın 5 megapiksel gelişmiş optik ile tasarlanmış iSight kamera yapısına sahip. iSight kamera, piyasadaki en iyi görüntüyü vermek için gelişmiş bir optik kullanır. ƒ/2.4 diyaframa sahip ve beş element lens ile, daha keskin görüntü üretmek için verimli bir ışık yakalar.Yeni iPad kamerası ile mükemmel fotoğraflar çekip, 1080p HD video çekim yapabilirsiniz.

Yeni iPad Özellikleri

Yeni iPad Ekran Özellikleri

 • Retina ekran teknolojisi
 • IPS teknolojisine sahip 9,7 inçlik (diyagonal) LED aydınlatmalı parlak, geniş, çoklu dokunmatik ekran
 • Inç başına 264 piksel çözünürlükte 2048 x 1536 piksel çözünürlük (ppi)
 • Çoklu dil ve aynı anda karakter görüntüleme desteği

Yeni iPad A5X İşlemci ve 4G LTE desteği

Özel tasarlanmış çift çekirdekli Apple A5X işlemci. Yeni iPad yüksek performans sağlayan yapısı ve düşük güç tüketen sistemli çiplerde dört çekirdekli grafik işlemcisiyle sunuluyor. Yeni iPad dünyada bulunan ağlar için en kapsamlı desteği sunuyor. Daha geniş bir frekans spektrumunda erişim için hücresel antenler ile tasarlanan yeni iPad sunduğu 4G LTE desteği ile dünyada hızlı veri ağlarına bağlanmanıza olanak sağlar.  Ayrıca yeni iPad Wi-Fi (802.11a/b/g/n) ve Bluetooth 4.0 teknolojisi ile beraber en son kablosuz bağlantı imkanını sağlar.

Yeni iPad Kamera Özellikleri

 • 5 megapiksel iSight kamera
 • Otomatik Netleme
 • Hareketsiz görüntülerde yüz algılama
 • Ses ile saniyede 30 kare ile 1080p HDvideo kaydı
 • Video sabitleme
 • Saniyede 30 kare VGA kalitesinde fotoğraf ve video ile FaceTime kamera
 • Fotoğraf ve video için coğrafi etiketleme

Retina ekran teknolojisini getirirken pil ömrü olarak Apple iPad 2 gibi 10 saatlik pil ömrü hala yeni iPad için geçerliliğini koruyor. Yeni iPad ile gelen depolama seçenekleri ise daha önceki iPad modellerinden alışık olduğumuz üzere 16GB,32GB ve 64GB şeklinde sunuluyor. Yeni iPad’in Wi-Fi ve Wi-Fi + 4G modelleri bu depolama seçenekleriyle satışa sunuluyor.

Yeni iPad Fiyatı

Yeni iPad yani Apple’ın 3. jenerasyon iPad modeli sunduğu özelliklere göre Amerika’da oldukça uygun satış fiyatlarıyla sunuldu. Yeni iPad için standart Wi-Fi ve 16GB depolama seçeneğiyle en ucuz satış fiyatı $499 şeklinde gözüküyor. 32GB ve 64GB depolama seçeneklerine göre fiyat yaklaşık $100 artarken, Wi-Fi + 4G yeni iPad 16GB depolama için en uygun fiyat ise $629 şeklinde gözüküyor.

Apple iPad 3 Almak için 5 Önemli Neden

<th>
 Wi-Fi
</th>

<th>
 Wi-Fi + 4G
</th>
<td>
 $499
</td>

<td>
 $629
</td>
<td>
 $599
</td>

<td>
 $729
</td>
<td>
 $699
</td>

<td>
 $829
</td>
Yeni iPad
16 GB
32 GB
64 GB

Apple’ın yeni iPad için özellikleri ve fiyatını aktardığı sitede son oluşan duruma göre iPad 2’nin 16GB depolama Wi-Fi fiyatı $399‘den satılırken, aynı şekilde 16GB depolama ile Wi-Fi + 3G modelinin fiyatı $529 şeklinde değişti. iPad 2 modelinin Türkiye satış fiyatı ile ilgili detaylara önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz.

Yeni iPad satış fiyatı değerlendirmesi olarak oluşan Amerika fiyatının ve bunun için standart Wi-Fi ve 16GB başlangıç modeli olan $499 fiyatı baz alırsak, sunduğu özelliklere göre Yeni iPad’in satış fiyatının gayet tatminkar olduğunu ve sunmuş olduğu özelliklere göre kesinlikle tercih edilebilir bir ürün, bir tablet pc olduğunu söyleyebiliriz. Yeni iPad’in $499 ile $629 arasında oluşan fiyatı 2012 yılında duyurulacak çoğu Android 4.0 işletim sistemli dört çekirdek beklenen tablet bilgisayarlar için de referans niteliği taşımakta olduğunu düşünüyoruz. Elbette bu satış fiyatlarını ilk etapta Amerika’da oluşan fiyatlara istinaden yapmak durumundayız. Yeni iPad Türkiye’de satılmaya başlandığı zaman servis sağlayıcıların sunacağı kampanya fiyatlarıyla farklı bir fiyat politikasından değerlenecektir. Bekleyip göreceğiz.

Sizi yeni iPad tanıtım videosuyla başbaşa bırakmadan önce şunu söyleyebiliriz ki eğer tablet pc almak{.broken_link} için şu an $499 bir birikiminiz varsa iPad 2 yerine yeni iPad modelini tercih etmelisiniz.

Yeni iPad Tanıtım Videosu

Yeni iPad (3. Jenerasyon) Bonus Pack

comments powered by Disqus