Yeni iPad için Retina Ekran Destekli Uygulamalar

Mobil
Yeni iPad için Retina Ekran Destekli Uygulamalar

Apple tarafından 07 Mart 2012’de duyurulan, “New iPad” olarak lanse edilen ve tablet pc olarak 3. jenerasyon iPad olarak adlandırılan yeni iPad ile beraber başta retina ekran teknolojisi ve yüksek çözünürlük olmak üzere insan gözünün görebileceği en parlak ve heyecan verici netlikte bir görsellik ile karşılaşmıştık.

Apple iPad 2{.broken_link} ekranı ile karşılaştırıldığında dört kat daha fazla piksel, keskin metinler ve çok daha zengin renkler sunan Retina ekran teknolojisi, iPad ile olan ekran deneyiminizi tamamen yeniliyor. Herşeyin inanılmaz derecede gerçekçi gözüktüğü bir ekran teknolojisi olan Retina Display, mükemmel detayları ekranda kolayca yakalamanızı sağlıyor. Apple yeni iPad{.broken_link} içerisine eklediği retina ekran için “bir mobil cihaz üzerinde bugüne kadar yapılmış en iyi ekran” yorumunu yapıyor.

Yeni iPad dağıtımına başlandıktan sonra App Store üzerinde de yeni iPad için bir hareketlilik söz konusu. Apple yeni iPad’in Retina Display özelliğinden faydalanarak geliştirilmiş uygulamalar için App Store üzerinde yeni bir bölüm başlattı. Yeni iPad için Retina Display destekli 24 uygulamanın toplandığı bu yeni App Store bölümünde bazı büyük uygulamaların New iPad için düzenlenmiş güncel uygulamalarına ulaşılabiliyor.

Apple iPad 3 Almak için 5 Önemli Neden

Yeni iPad’in Retina Display özelliğinden faydalanarak geliştirilmiş uygulamalar arasında Tweetbot, Evernote, Infinity Blade 2 ve Real Racing 2 HD gibi büyük uygulamaları ve yeni iPad oyunlarını sayabiliriz. Yeni iPad için Retina ekran destekli uygulamaların listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yeni iPad için Retina Ekran Destekli Uygulamalar

comments powered by Disqus