Yeni Twitter Arayüzü : Bağlan ve Keşfet

Sosyal
Yeni Twitter Arayüzü : Bağlan ve Keşfet

En popüler sosyal paylaşım platformlarından Twitter’ın yeni arayüzü devreye girdi. Twitter blogundan yapılan duyuru sonrası tüm kullanıcılar için değişen ve yeni görünümüne kavuşan Twitter, ilk izlenim olarak artık kullanması çok daha keyifli bir platforma dönüşmüş.

Özellikle web dışında akıllı telefon ve tablet bilgisayar kullanıcıları düşünülerek hazırlanmış yeni arayüzde kullanım kolaylığı sağlayan, sade ve ilgi alanlarına göre içeriğe erişimi ön planda tutan bir yapı oluşturulmuş.

Yeni Twitter görünümnde temel başlıklar şu şekilde oluşuyor. Ana Sayfa, Bağlan, Keşfet ve Ben. Bu bölümlerin detaylarını da kısaca aktaralım ve sizi Twitter‘a yönlendirelim.

Yeni Twitter Arayüzü

Ana sayfa olarak geçen sekmede sizin takip et diyerek eklemiş olduğunuz kişilerin ya da haber kaynaklarının tweet akışı veriliyor.

Bağlan bölümü ise sizi takip eden kişileri gösteren veya sizden birileri bahsediyorsa o kişileri, tweetleri görebileceğiniz bir alan. Bir diğer örnek olarak eğer birisi sizin gönderdiğiniz bir twitter mesajını retweet ettiyse ya da favorilerine eklediyse buradan görebiliyorsunuz.

Keşfet özelliği ise bana göre Twitter kullanımını fazlasıyla artıracak çok önemli bir alan olmuş. Keşfet sekmesinde sizin mevcut konumunuz, takip ettikleriniz ve dünyada olup bitenlere bağlı olarak bir eşleşme ile size gündemi takip edebileceğiniz bir alan olarak geri dönüyor. Özellikle mobil kullanımda daha fazla twitter kullandıracak çok önemli bir adım diyebiliriz.

Ben bölümü ise biraz da adı üstünde tamamen sizin twitter hesabınıza ait olarak atılan tweetleri, listelerinizi, favorilere eklediklerinizi, takip ettiklerinizi vs.. tek bir alandan size geri sunuyor.

Mürekkep twitter hesabına abone olarak yazıları anlık olarak takip edebilirsiniz. @murekkep

comments powered by Disqus