You convert it ile herşeyi dönüştürün

Google

Bildiğiniz üzere yakın geçmişte çok sayıda çevrimiçi (online) hizmet ile karşı karşıya kaldık. Bunlar genelde bilgisayarlarımızda kullandığımız belirli programlar ile yaptığımız işlemler iken artık çevrimdışı yerine web üzerinde bu imkana sahip olduk. You convert it, bu şekilde online olarak size herşeyi dönüştürme imkanı veren bir site olarak karşımıza çıkıyor.

Kısaca bu dönüştürme (convert) işlemi online olarak nasıl gerçekleşiyor. You convert it esas olarak beş ana başlığa sahip ve bunları içerikte ayrı ayrı değerlendiriyor. Bunlar, döküman, resim, ses, görüntü ve birim olarak adlandırılmış olarak karşımıza çıkıyor.

Buna göre özetlemek gerekirse you convert it[ herhangi bir

dökümanınızı, resim, ses veya görüntü dosyanızı upload edip istediğiniz formata dönüştürmenize imkan sağlıyor. Sadece dönüştürmek istediğiniz dosyayı seçiyorsunuz. Hangi formata dönüştürmek istediğinizi seçiyorsunuz. Dönüştürme işlemi gerçekleştikten sonra servis size email aracılığı ile haber veriyor ve bu mailda yeni dosyanın linkini bulabiliyorsunuz. Bu link ile dönüştürülmüş dosyayı indirebilirsiniz. Bu linkin ve dolayısıyla karşı tarafa aktarmış olduğunuz dosyanın sunucua tutulma süresi 1 hafta olarak belirlenmiş. Bir hafta sonra ölü bir link oluyor. Tekrar aynı dosyaya ulaşmak isterseniz tekrar dönüştürmeniz gerekiyor.

Tabi sadece dosya dönüştürmek değil bana göre you convert it içeriğindeki en güzel alan birim dönüştürme kısmı. Ana başlıklarla beraber muhteşem olmuş. İstediğiniz herşeyi dönüştürebiliyorsunuz. Kilometre, metre, gram, ton, uzunluk, hacim vs.. ne isterseniz var.

You Convert It kullanışlı ve ücretsiz bir servis. Özellikle yukarıda bahsettiğim birim dönüştürme kısmı açısından çok faydalı. Dosya dönüştürme işlemleri içinde takdir edersiniz ki metin tabanlı çeviriler daha hatasız ve sağlıklı olacaktır. Döküman kısmında yapacağınız işlemler, örneğin htmlden doca ya da zengin metin formatından htmlye dönüştürme işlemleriniz tek tıkla başarılı bir şekilde oalcaktır. Ancak aynısını wav formatından mp3‘e gibi multimedya format dönüşümleri için söylemek biraz zor olabilir. Çünkü bilgisayarınızdaki programlarda bu tarz dönüşümlerde kullandığınız alternatifler ve oluşacak yeni dosya boyutunu belirleyen oldukça fazla sayıda belirleyici olduğundan you convert it bu konuda yetersiz kalabilir.

Site tasarımı olarak oldukça basit ve düzenli bir arayüz sunan you convert it’in kullanımı oldukça kolay. Benim şimdiden firefox yerimlerimde yerini aldı. Özellikle ses ve video dönüşümlerini baz alarak sizlerin de kullanımlarınız sonucunda site hakkında görüşlerinizi merak ediyorum. Yorumlarınızla görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

comments powered by Disqus