Youtube’da Öne Çıkan Türk Vlog Kanalları

Sosyal
Youtube’da Öne Çıkan Türk Vlog Kanalları

Youtube kanalı oluşturup, kendilerine özgü videolar çekip, Vlog alanında fenomen olmuş olan Türk Vloggerlardan bazılarını tanıyalım. İşte Youtube’da öne çıkan Türk Vlog kanalları!

Kişisel deneyimlerin paylaşıldığı ya da yaşamların video kayıtlarıyla anlatıldığı Vlog, ülkemizde çeşitli Vlogger tarafından temsil edilmektedir. Henüz gelişmekte olan ve Dünya genelinde hızlı bir şekilde ilerleyen Vlog, Türkiye’de de gün geçtikçe katılımın arttığı bir alan olarak öne çıkıyor. Özellikle yeni jenerasyonun hızına ayak uyduracak şekilde oluşturulan Youtube kanalları, özgün videolara her geçen gün bir yenisi ekleniyor.

Vlog alanında fenomen olmak için çabalayan kişilerin sayısı oldukça fazla. Şimdi öne çıkan bazı Türk Vlog Kanalları arasından seçtiklerimizi sizlerle paylaşmaya çalışalım.

Türk Vloggerlar :  Öne Çıkan Vlog Kanalları

Takip etmeniz gereken Türk Vloggerlar kimlermiş bakalım. Eğer eklemek istediğiniz Vlog kanalları varsa lütfen yorumlarınızda belirtin.

Vlog konusunda en güzel tanımlardan birini hakkında kısmında aktaran Orkut Işıtmak ile başlayalım. Kendisi kısaca, Video blog(vlog) videolarım ile günlük yaşamımda yaptığım etkinlikleri gösterir, gittiğim yerleri anlatır ve hayatımı sizlerle paylaşırım. An itibariyle Youtube kanalında 2.250.000 civarı abonesi bulunuyor.

Bir diğer etkili isim Enes Batur. Komik ve eğlenceli videolar sunan Enes, bilgisayar oyunlarını oldukça farklı bir şekilde aktarıyor. Kanalında 3.000.000’a yakın abonesi bulunuyor.

Mükemmel anlatımıyla Barış Özcan, Youtube kanalında “Sanat, tasarım ve teknoloji konularına “hikaye anlatıcılığı” (storytelling) perspektifinden bakış sunuyor. Abone sayısı şu an için 400.000’e yaklaşıyor.

Youtube'da Öne Çıkan Türk Vlog Kanalları

Çeşitli Vlog kanalları

Açıkçası Türk Vlog kanalları içerisindeki dağılıma baktığımızda kadınların dominasyonlarını görebiliyoruz. Sayıca çok fazla oldukları için sadece benim dikkatimi çekenlere yer vereceğim.

Vlogger Duygu Köseoğlu, Oyun, Eğlence, Challenge ve Vlog başlıklarıyla her gün 19:00’da yeni bir video sunuyor. Neredeyse 500.000 kişi takip ediyor.

Makyaj videoları hazırlayan ve yaklaşık 1.000.000 takipçiye ulaşan Meryem Can vlog paylaşımları yapıyor. Vlog içeriklerinde ise eğlenceli videolar, günlük vloglar, challenge’lar ve bazen de dıy projeleri bulunuyor.

Moda söz konusu olunca Buse Terim’den bahsetmeden olmaz. Vlog kavramına paylaşım sıklığı açısından pek uymasa da Youtube kanalını aktif bir şekilde kullanıyor. Moda konusunda daha genç ve daha fenomen birini arıyorsanız o zaman sizi Melisa Beleli ile tanıştıralım.Daha da popüler bir Vlog arıyorsanız, Merve Özkaynak’ın moda, alıveriş, makyaj, saç, cilt bakımı ve trendlerden bahsettiği 500.000 aboneli kanalına bakabilirsiniz. Son olarak İdil Tatari’nin pratik, kolay, lezzetli yemek ve tatlı tariflerini sunduğu yine 500.000 takipçiye sahip kanalını aktarmış olalım.

Yurtdışında yaşayan ve düzenli olarak vlog çeken Gurbetçi Aile’nin vlogları için kanallarına bakabilirsiniz. Ya da Japonya’da yaşayan ve Japon kültürünü tanıtan videolar hazırlayan Sergül Kato’nun kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Youtube kanalı vasıtası ile kendine özgü bir takipçi kitlesi oluşturmuş kişileri aktarmaya çalıştık. Sizin de takip ettiğiniz ve bu listede olmasını düşündüğünüz vlog kanalları varsa yorumlarınızda belirtebilirsiniz.

comments powered by Disqus